Кисень для львівських пацієнтів коштуватиме удвічі дорожче, аніж для харківських

01 Лютого 2019

Комунальне некомерційне підприємство «Клінічна лікарня швидкої допомоги» в результаті відкритих торгів підписало договір з АТ «Львівський хімічний завод» на постачання медичного кисню на 1,62 млн грн. Про це повідомляється на порталі публічних закупівель Prozorro.

Згідно з договором, переможець тендеру постачатиме 85 тис. м3  медичного кисню, який подаватиметься через кріогенні газифікатори, спеціальні установки, що використовуються в операційних, реанімаційних та інших відділеннях, а також газ у балонах по 2, 3 та 40 літрів і газоподібний азот.

Ціна 1 тис. м3 кисню, який придбали в «Львівського хімічного заводу» становить 18,94 тис. грн. Вартість кисню в балонах є дорожчою. Один метр кубічний кисню в балонах коштує дорожче, в 40-літрових – по 29,96 грн, в 2- та 3-літрових – по 53,5 грн.

Окрім переможця участь у торгах взяло лише ТОВ «ДіПі Ейр Газ» на 73 тис. грн дорожчою. Під час аукціону учасники не знизили вартість ні на копійку.

Вартість закупленого газу є значно вищою, ніж у харківського виробника. Так, наприклад, ПАТ «Харківський автогенний завод» у січні 2019 року продавав Чугуївській лікарні медичний кисень за 9,63 тис. грн за тисячу кубометрів. Кисень у балонах також можна знайти значно дешевше, Харківський обласний онкологічний центр придбав його по 16,5 за кубічний метр (у 40 літрових балонах).

Найбільшими акціонерами «Львівського хімічного заводу» є Бобришов Анатолій та його дочка Бобришова Крістіна (по 33,3% акцій). З початку 2018 року «хімічний завод» у Львівській області підписав 45 контрактів на 9,1 млн грн.

Акціонерне товариство є фігурантом досудового розслідування про те, що у 2017 році воно значно завищило ціну на кисень для Червоноградської центральної лікарні. Ціна тисячі кубометрів кисню тоді становила 17,1 тис. грн. За версією слідства, його ринкова вартість на той час коливалася від 4,2 до 9,2 тис. грн за тисячу кубометрів. Згідно з ухвалою, завод реалізовує хімічну продукцію в медзаклади області за попередньою змовою з групою осіб, а різниця між реальною вартістю та документально оформленою вартістю нібито передається готівкою невстановленим особам. Слідчі також стверджували, що частково грошові кошти за придбану необліковану продукцію покупці перераховують на банківські рахунки службових осіб товариства.

«Львівський хімічний завод» неодноразово фігурував у матеріалах «НГ.Львів». Раніше ми писали про те, як фірма імітувала конкуренцію з пов’язаною компанією «Львівкисень» та через суд намагалась закрити розслідування АМКУ щодо порушення закону про захист економічної конкуренції.