У Львові розірвали договір на закупівлю сцени, яку замовили втричі дорожче, аніж вона коштувала насправді

Асоціація органів місцевого самоврядування «Єврорегіон Карпати-Україна» 26 грудня розірвала договір з підприємцем Русланом Чучманом на закупівлю мобільної сцени за 1,01 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Договір розірвали за шість днів після публікації «НГ.Львів» «Сцена на мільйон», мотивувавши це відсутністю фінансування.

Нагадаємо, минулого тижня асоціація «Єврорегіон Карпати-Україна» придбала сцену в 22-річного бізнесмена Руслана Чучмана за 1,01 млн грн. Журналісти «НГ. Львів» з’ясували, що насправді сцена коштувала 350 тис. грн. Цю інформацію їм також підтвердив підприємець-переможець. Також виявилося, що конкурентом на торгах переможця був його хороший знайомий і бізнес-партнер батька.

У самій асоціації «Єврорегіон Карпати-Україна» редакцію переконали, що перевірили ринкові ціни на сцену перш, ніж вписати її в проект. І зазначили, що з’ясують ситуацію, якщо журналісти нададуть достатньо доказів.

Сцену мали придбати в рамках проекту «Світ Карпатських розет − заходи зі збереження унікальної культури Карпат» (ROSSETES). На нього Європейський Союз виділить 1,4 млн євро та 349 тис. грн − Львівська обласна рада. Проект реалізують до 2020 року на території Львівської області.

Це вже не перший випадок, коли редакція «НГ. Львів» знаходить порушення на торгах в межах цього проекту. Нещодавно заповідник «Тустань» проводив торги на оновлення культурного центру «Хата у Глибокім», де 1,5 млн грн розіграли фірми з однаковими документами.