Підозрювана у підробці документів фірма екс-регіонала ремонтуватиме Чернівецький транспортний коледж за майже 5 млн грн

11 Грудня 2018

Управління капітального будівництва Чернівецької обласної державної адміністрації 5 грудня підписало договір з ТОВ фірма «Граніт» на реставрацію Чернівецького транспортного коледжу за 4,8 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Закупівлю провели за неконкурентною переговорною процедурою, оскільки замовник вже двічі відмінив торги через відсутність достатньої кількості учасників. На перший тендер прийшло лише ТОВ «Граніт», а на другий – чернівецький підприємець Ярослав Яцко.

Згідно з технічною документацією, фірма перекриє та утеплить дах коледжу, встановить вікна та двері. Пофарбує стелі, стіни, фасад коледжу, зробить підлоги. Також компанія замінить інженері мережі: електрику, пожежну сигналізацію, вогнезахист та блискавкозахист. Роботи, за наявності фінансування, планують завершити до кінця цього року.

Фірма робитиме ремонт без залучення субпідрядників. Частину техніки вона орендуватиме в ПП «Лучак Ю.В.» та ДП «Чернівецький облавтодор» ВАТ ДАК «Автомобільні дороги України».

Замовник не завантажив ні кошторису, ні договірної ціни на роботи. Відомо, що місяць тому компанія «Граніт» пропонувала оновити коледж на 158 тис. грн дешевше, аніж тепер.

Фірма «Граніт» працює на ринку з 1993 року. Її власниками є Георгій Пілігач, Мирослав Пілігач (директор компанії) та Олена Пілігач. Олена Пілігач є співзасновницею та очільницею ГО «Асоціація вчителів етнічних румун у Чернівецькій області».

Георгій Пілігач у 2010 році балотувався до Чернівецької обласної ради від Партії регіонів, однак не пройшов. У червні 2014 року він став депутатом облради через припинення повноважень іншого депутата Романа Андрійчука. Вже у 2015 році Георгій Пілігач балотувався до Чернівецької облради від партії «Наш край», проте невдало.

Компанія «Граніт» фігурує в кримінальному провадженні за ч. 1 ст. 366 ККУ (службове підроблення), зареєстрованому в серпні цього року. Слідчі підозрюють, що у грудні 2016 року фірма підробила акти приймання виконаних робіт на капремонт старого корпусу Герцаївської ЗОШ І-ІІІ ступенів. На думку правоохоронців, працівники компанії зробили це, змовившись із службовцями відділу освіти, молоді та спорту Герцаївської РДА. Слідчі встановили, що підприємство завищило обсяги виконаних робіт у цих актах і через це привласнили бюджетні кошти. Також правоохоронці з’ясували, що фірма встановила металочерепицю на старих дошках, що суперечить державним будівельним нормами України.

Протягом 2017-2018 років компанія «Граніт» отримала лише поточне замовлення.

Матеріал підготовлено в рамках проекту IWPR за підтримки МЗС Норвегії