Новостворена львівська фірма без потрібного досвіду добудує народний дім в Сокільниках за майже 21 млн грн

18 Липня 2018

Сокільницька сільська рада 11 липня підписала договір з ТОВ «Грандгалбуд» на будівництво клубу «Центр мистецтв та дозвілля “Просвіта”» на вул. Данила Галицького за 20,8 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

За ці кошти фірма зробить систему каналізації, вентиляції, опалення, газопостачання та освітлення, облаштує майданчики і озеленить територію та інше. Усі роботи завершать до кінця червня 2019 року. При цьому фірма отримає 322 тис. грн прибутку, а на заробітну плату піде 2,3 млн грн.

Сокільницька сільрада вже всьоме проводить тендер на будівництво клубу. Аналогічні тендери проводили в попередні роки. Ще 2011 та 2012 року торги вигравало ТОВ «Вояр». Тоді сума замовлення становила понад 8 мільйонів та наступного року – понад 12 мільйонів. Пізніше, у 2013 році, замовлення на будівництво отримало ТОВ «Укрсвіт-2008» за 10,6 млн грн. Вже 2014 року тендер виграло ТОВ «ТІР», яке мало отримати 14,4 млн грн за роботи. Наступного року торги провели повторно, і на них знову виграла фірма «ТІР». Цього разу сума замовлення становила 14,4 млн грн. Останній раз, у 2016 році, замовлення на будівництво отримало ТОВ «Будгарант плюс» за 16,6 млн грн.

Головний бухгалтер Сокільницької сільради Ірина Пасічна розповіла, що саме приміщення Народного дому вже збудоване та перекрите. Ці роботи ще з 2015 до 2016 років виконувало ТОВ «ТІР», яке робило фундамент та стіни клубу, та ТОВ «Будгарант плюс», яке протягом 2017 року перекривало дах та утеплювало приміщення пінопластом.

Інформацію про те, скільки коштів Сокільницька сільська рада заплатила кожному підрядникові, редакції не надали. Однак загальні витрати з початку будівництва становлять 7,9 млн грн.

У цьогорічному тендері компанія-переможець «Грандгалбуд» змагалася з ПП «Арагас». Під час торгів фірми не знижували своїх пропозицій, однак ціна «Грандгалбуд» була на 206 тис. грн дешевшою.

ТОВ «Грандгалбуд» зі статутним капіталом 2 тис. грн працює на ринку з січня 2018 року, його юридичне місцерозташування – м. Львів. Власником та водночас директором фірми є Олексій Акімов. Він також є співвласником фірми «Левгалбуд», зареєстрованої у квітні цього року.

Згідно з інформацією, яке «Грандгалбуд» подало на торги, більшість обладнання і техніки фірма орендує. Або ж замовляє транспортні послуги. Найчастіше орендодавцями вказано фірми Козака-Медведчука. Так, штукарну машину надало ТОВ «Західекспертспецбуд» (засновники Сергій Медведчук та Богдан Козак), автокран, самоскид, екскаватор-навантажувач, вантажівку – «Трансмонолітавто» (Сергій Медведчук та Богдан Козак). Офіс та виробничі приміщення в оренду фірмі надало «Магнат-РР» (Богдан Козак, Микита Поз).

Згідно з Prozorro, протягом своєї діяльності фірма «Грандгалбуд» співпрацювала лише з Сокільницькою сільрадою – у квітні вони підписали договір на ремонт проїзду на 1,1 млн грн.

На підтвердження аналогічного досвіду ТОВ «Грандгалбуд» подало копію договору з ТОВ «Воркбуд» на виконання будівельних робіт по об’єкту «Будівництво багатоквартирного житлового будинку із вбудованими громадськими приміщеннями в будинку №73 по вул. Героїв УПА у Львові» вартістю лише 200 тис. грн.

За словами експерта «Центру громадського моніторингу та досліджень» Мирослава Сімки, документи «Грандгалбуду» не відповідають тендерній документації замовника. Аналогічний договір підрядника не підтверджує досвіду, який потрібний для будівництва поточного об’єкта. Також учасник не надав спеціалізованої ліцензії на встановлення системи пожежної сигналізації. Замовник мав відхилити фірму на підставі ч. 1 ст. 30 ЗУ «Про публічні закупівлі» (учасник не відповідає кваліфікаційним критеріям).