Група бізнесменів із довідкою під копірку та однією мобілкою на всіх другий рік «розводить» освітян Львівщини

12 Червня 2018

Чотири приватних підприємці та одна юридична особа, які використовують однаковий номер телефону, адресу та ідентичний шаблон довідки про гарантію спільно беруть участь в закупівлях відділів освіти в районах Львівської області. Так, якщо набрати номер телефону 0676870584, то можна зв’язатися з підприємцем Романом Кушніром або ж Ігорем Мазурчаком. Також за цим номером вас можуть спрямувати до Анатолія Суховерського та його дружити Галини Суховерської, або ж пов’язаної з ними компанії – ТОВ «Веско».

Зокрема, у червні відділ освіти Трускавецької міської ради обрав переможця торгів на постачання мультимедійного обладнання вартістю на понад 330 тис. грн серед пов’язаних підприємців Ігоря Мазурчака та Романа Кушніра. Переможець Мазурчак та його конкурент допустились однакової помилки (пропустили пробіл) у формі цінової пропозиції, хоча у прикладі, який у своїй тендерній документації розмістив замовник, такої помилки не було.

Номер мобільного 0676870584 торік був вказаний як контактний Романа Кушніра у звіті Тростянецької сільради про закупівлю обладнання для народних домів. Цей же номер у минулорічних закупівлях вказував Ігор Мазурчак. Причому минулорічні документи учасників, які вони подавали на різні торги, також містять однакові елементи і помилки.

Згаданий номер 0676870584 також використовував ще один підприємець – Анатолій Суховерський. З ним Мазурчак конкурував у допороговій закупівлі відділу освіти Миколаївської РДА. На цих торгах Суховерський пропонував поставити комп’ютерну техніку дешевше на майже 6 тис. грн, однак в результаті відмовився підписувати договір. Відтак, замовлення на понад 80 тис. грн дісталося Мазурчаку.

У цій закупівлі Суховерський також завантажив довідку, яка дублює помилки і цілі речення з довідки Мазурчака. Причому вони вказують одну й ту ж контактну особу сервісного інженера, телефон і адресу.


Вже згаданий мобільний номер телефону, згідно з YouСontrol, вказаний для компанії «Веско». Нею володіє Анатолій Суховерський спільно зі своїм братом Володимиром та батьком Іваном.

Ще один із членів сім’ї Суховерських, Галина Суховерська, яка згідно паспортних даних є дружиною Анатолія Суховерського, також отримує замовлення, конкуруючи з фірмою свого чоловіка. Так, у вересні 2017-го вона перемогла на відкритих торгах відділу освіти Жовківської РДА на 335,4 тис. грн, а у квітні цього року – конкурувала на торгах миколаївських з Ігорем Мазурчаком, але замовник відмінив закупівлю у зв’язку з відхиленням всіх пропозицій.ТОВ «Веско» активно бере участь у публічних закупівлях. До прикладу, у листопаді минулого року отримало замовлення на 312 тис. грн від трускавецьких освітян. Конкурентом їй виступав Ігор Мазурчак, який, нагадаємо, також використовує «корпоративний номер». А вже цього року Ігор Мазурчак та ТОВ «Веско» зустрілись на торгах відділу освіти Жовківської РДА, але обоє програли.

P.S.

Ми зателефонували за мобільним номером, який об’єднує всіх підприємців та представились бюджетною установою, яка хоче придбати проектор. На тому кінці чоловік, який не назвав свого імені, повідомив, що цей номер належить фірмі «Ентер-ком». Далі уривок цієї розмови передаємо дослівно:

–          Ми працюємо з бюджетними установами, тому я знаю які документи і що потрібно. Може бути укладений договір і з компанією, і ФОПом, вам без різниці, бо ви не є платниками ПДВ. Підписуємо накладну і договір, а як поступить оплата, ви отримуєте проектор.

–          А скажіть, будь ласка, як називається ваша фірма, бо мені лише дали ваш номер.

–          То є або фізична особа-підприємець або ТОВ «Веско».

–          У нас з ТОВ співпраця не складається.

–          Ми можемо через ФОПа попробувати. То буде або ФОП Суховерський, або ФОП Суховерська. Вам без різниці.

–          Я перепрошую, але мені підказують, що я мала зателефонувати підприємцю Кушніру. Можливо, я не туди телефоную..

–          Це є теж наш підприємець, який теж з нами співпрацює. Тобто він від нас бере техніку. Ви подзвонили трошки вище і через одного перескочили. Кушнір Роман Миколайович ви маєте на увазі?

–          Так.

–          Вони є нашими не дилерами, а представниками, скажемо так.

Марічка Чистякова, «Центр громадського моніторингу та досліджень»