Самбірський водоканал купить екскаватор у фірми, яка «нагріла» їх колег з Лисичанська на мільйон грн

05 Червня 2018

КП «Самбірське виробниче управління водопровідно-каналізаційного господарства» 31 травня підписало договір з ТОВ «Констракшн Машинері» на закупівлю екскаватора-навантажувача за 2,3 млн грн. Про це стало відомо з сайту електронних закупівель Prozorro.

Згідно з угодою, фірма повинна надати підприємству екскаватор-навантажувач JCB 3CX SITEMASTER до кінця 2018 року.

У тендері компанія-переможець змагалася лише з ТОВ «Спецкомтранс», і під час аукціону фірми не знижували своїх пропозицій. Однак ціна «Констракшн Машинері» була на 9,4 тис. грн дешевшою, аніж ціна конкурента.

Фірма «Констракшн Машинері» працює на ринку з 2003 року, її юридичне місцерозташування – м. Київ. Власниками компанії є болгари Боряна Родєва та Димитр Ілчєв, а також одесит Камен Нонєв, який водночас є керівником фірми. Із замовником фірма співпрацює вперше.

Проте це не перше її замовлення від комунальних підприємств. Зокрема, у 2016 році компанія уклала угоду на поставку екскаватора-навантажувача з комунальним «Лисичанськводоканалом». Тепер ця угода є предметом кримінального провадження № 42018131240000003, яке відкрито у Луганській області  за ч.2 ст. 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем).

Згідно з ухвалою Лисичанського міського суду, місцеві слідчі підозрюють, що ТОВ «Констракршн Машинері» поставило ЛКСП «Лисичанськводоканал» не екскаватор-навантажувач JCB 3CX, за який замовник заплатив 2,1 млн грн, а економ-модель, яка коштує 1,6 млн грн.

«9 листопада 2016 ЛКСП «Лисичанськводоканал» прийнято на баланс екскаватор навантажувач JCB 3CX, та здійснено повний розрахунок із постачальником на суму 2,09 млн грн. У ході перевірочних заходів, було встановлено, що ТОВ «Констракшн Машинері» на адресу ЛКСП «Лисичанськводоканал» поставило економ модель вказаної спецтехніки JCB 3CX ECO, вартість якої складає 1,64 млн грн», – йдеться в ухвалі.

Наразі правоохоронці перевіряють документи, пов’язані з закупівлею,  а також тимчасово арештували екскаватор-навантажувач. Поки що інших деталей у провадженні немає.