Військова прокуратура закрила кримінальне провадження щодо Яворівської КЕЧ, яка віддавала замовлення родичу керівника

26 Квітня 2018

Військова прокуратура Львівського гарнізону Західного регіону України закрила кримінальне провадження, розпочате рік тому посадових осіб Яворівської квартирно-експлуатаційної частини району, яких підозрювали у змові з приватним підприємством «Капітальне будівництво та ремонт» та заволодінні військовим майном (коштами) в особливо великих розмірах. Про стало відомо з відповіді прокуратури на запит «Наші гроші. Львів».

Провадження було порушено за фактами, що були викладені у розслідуванні «НГ. Львів» від 12 липня 2017 року «Патріоти із піхоти». В якому, зокрема, йшлося про те, що маловідоме приватне підприємство з міста Хмельницький «Капітальне будівництво і ремонт» лише за один рік отримало державних підрядів на 30 млн грн, з яких 20 млн грн від Яворівської КЕЧ.

Засновником підприємства є Григорій Онопрієнко, шваґер начальника Яворівської КЕЧ Федора Савицького. А директором підприємства – Юрій Продан, який водночас є бізнес-партнером рідного брата Федора Савицького Андрія Савицького.

Крім того, замовник, тобто Яворівська КЕЧ, мала відхиляти пропозицію ПП «Капітальне будівництво та ремонт», оскільки підприємство не відповідало кваліфікаційному критерію (щодо досвіду).

Вже після публікації розслідування та відкриття кримінального провадження «Капітальне будівництво і ремонт» продовжувало регулярно отримувати замовлення від Яворівської КЕЧ. Щоправда, не на будматеріали чи роботи, а на послуги з очищення стічних вод, водовідведення, постачання пари та гарячої води. Загалом за останні три роки компанія отримала замовлень на майже 40 млн грн.

Федір Савицький змінив місце праці – працює старшим офіцером відділу експлуатації казармено-житлового фонду управління експлуатації Головного квартирно-експлуатаційного управління ЗСУ.

Як повідомила Військова прокуратура Львівського гарнізону, кримінальне провадження було закрито на підставі п. 2 ч. 1 ст. 284 КПК, тобто у зв’язку з відсутністю складу кримінального правопорушення. Дата закриття – 26 лютого 2018 року.

Ще у січні цього року на запит «НГ. Львів» прокуратура повідомляла, що досудове розслідування триває. У Єдиному державному реєстрі судових рішень є лише одна ухвала в рамках досудового розслідування цього кримінального провадження (№42017140410000144), яка датована 18 липня 2017 року.