Дві компанії з однаковими помилками в документах «розіграли» мільйонний тендер на ремонт мобільних сканерів залізниці

11 Грудня 2017

Регіональна філія «Львівська залізниця» 23 листопада уклала низку договорів на ремонтні роботи з ТОВ «Роботенкс» загальною вартістю понад 1,05 млн грн. Про це стало відомо з порталу публічних закупівель Prozorro.

Замовили ремонт мобільних-сканерів терміналів контролю документів моделі «МСКД-1» та «Pidion HM-50», загалом 179 одиниць. Таким чином, середня вартість ремонту одного пристрою становитиме понад 5,8 тис грн.

Замовлення відбувалось за шістьма лотами, окремо для кожного вагонного депо. В усіх випадках з переможцем конкурувала лише одна компанія ТОВ «Вендінг Технолоджі», але їй не вдалось перемогти у жодному з лотів. Варто зазначити, що фірми не знижували вартості своїх пропозицій.

Документи, які подали на торги обидві компанії, мають чимало спільного. Завантажені практично в однаковий час, вони мають однакові назви. Більше того, згідно з тендерною документацією, деякі документи можна було подавати в довільній формі (довідки про матеріально-технічну базу, працівників тощо). Проте в обох фірм довідки ідентичні і навіть з однаковими помилками.

Довідки про матеріально-технічну базу

Довідки про працівників

Власниками ТОВ «Роботенкс» є Михайло Козлов (10%), Міндіч Леонід (10%) та Олександр і Лідія Степури (56% і 24% відповідно). Бенефіціарами їх «конкурента» ТОВ «Вендінг Технолоджі» є Сергій Богданов, Валерія Ісаєва та Олег Кармаліта. Також Сергій Богданов, якому належить 40% «Вендінг Технолоджі» є директором ТОВ «Інтеллогейт Україна», засновником якого є ТОВ «Карбон інвест», яке належить Олександру та Лідії Степурам.