Підозрюваному у хабарництві митникові, в якого вилучили $72 тис., суд призначив $18 тис. застави

07 Липня 2017

Слідча суддя Шевченківського районного суду Львова Наталія Луців-Шумська призначила запобіжний захід у виді тримання під вартою на 60 днів для Володимира Руденка, начальника відділу оперативного реагування № 2 міжрегіональної митниці ДФС України, якого підозрюють в отриманні хабара.

Про це стало відомо з ухвали суду від 15 червня, яку оприлюднили в судовому реєстрі лише 3 липня.

Строк тримання під вартою – з 15 червня до 13 серпня 2017 року включно. Як альтернативу суд дозволив випустити його під заставу у 480 тис. грн.

Нагадаємо, генеральний прокурор України Юрій Луценко на своїй сторінці у Facebook 3 червня повідомив, що начальника відділу Міжрегіональної митниці затримали під час одержання чергового місячного збору неправомірної вигоди від службових осіб Львівської митниці у розмірі 60520 дол. США та 10 тис. грн.

Втім, згідно з ухвалою суду, 60520 дол. США та 10 тис. грн не були хабарем, а коштами, які вилучили з автомобіля, яким керував підозрюваний. Натомість розмір хабара становив 12 тис. дол. США, які також вилучили (313,8 тис. грн за курсом НБУ).

У судовому документі зазначено, що Володимира Руденка відрядили до Львівської митниці з 15 травня до 2 червня цього року «з метою протидії контрабанді та боротьби з порушеннями митних правил».

31 травня в телефонній розмові підозрюваний домовився про зустріч «для обговорення службових питань» із начальником відділу митного оформлення митного поста «Шегині». Того ж дня вони зустрілися на вулиці Костюшка у Львові. Під час зустрічі Руденко нібито поставив вимогу оплати за не створення штучних перешкод у здійсненні службової діяльності начальником відділу митного поста «Шегині», чиє ім’я в ухвалі зашифроване.

Передача грошей відбулась наступного дня на території ресторанно-готельного комплексу «Львівське передмістя», що в селі Рясне-Руська.

Прокурор військової прокуратури Львівського гарнізону просив у суду призначити вищу заставу – 2 млн грн, втім суддя, враховувати майновий стан підозрюваного, призначила лише 480 тис. грн.