Начальник митного поста «Луцьк» Олександр Щуцький вказав у своїй декларації про доходи за 2015 рік автомобілі Bentley, Audi, Mercedes та BMW, а також катер та водний мотоцикл. Не всі ці транспортні засоби перебувають у його власності чи дружини – деякими вони просто користуються.
Олександр Щуцький (фото із його сторінки в соцмережі)
Олександр Щуцький задекларував, що володіє Audi 8N TT 1999 року випуску, а також користується автомобілем Bentley Continental GT 2006 року випуску та водним мотоциклом Sea-Doo 2011 року випуску. Він також вказав катер, однак незрозуміло, чи він належить йому чи просто перебуває у користуванні.
Згідно з реєстром МВС, Audi належить Щуцькому з 2011 року. Також у 2015 році він придбав новий причіп, який у декларації чомусь відсутній. З даних реєстру МВС стало відомо, що автомобіль Bentley Continental GT з 2014 року записаний на 70-річного батька митника Геннадія. Такі авто нині продають за ціною приблизно в 1,3 млн грн. Батько митника минулоріч також придбав і Toyota RAV4 2008 року випуску.
Щодо членів сім’ї, то, згідно з декларацією Олександра Щуцького, у них у власності (чи користуванні) не менш елітні авто – Mercedes GL 2013 року та BMW X5 2007 року випуску. Згідно з реєстром МВС, дружина митника Світлана стала власницею Mercedes GL 350 CDI 4 Matic лише півроку тому. Подібні авто продають за ціною від 1,5 млн грн.
Водночас, зазначене в декларації BMW X5 належить не дружині, а тестю митника – Володимиру Безкоровайному, з липня цього року (співпадає рік випуску та об’єм двигуна). Додамо, що брат начальника митного поста Андрій цьогоріч також став власником восьмирічного Mercedes GL 550.
За 2015 рік Олександр Щуцький задекларував 144 тис. грн доходу, а члени його сім’ї – 503,1 тис. грн, де основна сума, понад 497 тис. грн, це «страхові виплати, відшкодування, викупні суми та пенсійні виплати».
Згідно з ЄДР, дружина Світлана Безкоровайна є приватним підприємцем з основним видом діяльності «оптова торгівля іншими машинами й устаткованням». Зокрема, вона веде діяльність під брендом BVP Electronics.
BVP Electronics, вказано на сайті компанії, займається виробництвом побутових, лабораторних, промислових і бортових імпульсних стабілізованих джерел живлення та іншого. Місцем реєстрації приватного підприємця дружина вказала квартиру в Києві, в престижному районі – на вулиці Кожум’яцькій, 22а.
Вказана квартира, а також ще одна в цьому ж будинку загальною площею 131,9 кв. м належить батькові Олександра Щуцького. Окрім квартир, тут у 2011 році він придбав гараж площею 31,7 кв.м.
За 2015 рік Олександр Щуцький задекларував дві квартири площею 22 і 140 кв. м, відомості про гараж затерті. Щодо членів сім’ї, то в документі є згадка про дві земельні ділянки загальною площею 2297 кв. м, натомість інформація про квартири та інше нерухоме майно повністю закрита.
До призначення начальником митного поста Олександр Щуцький працював заступником начальника відділу товарознавчої експертизи та попередньої оцінки товарів управління товарознавчої, інженерно-технічної та криміналістичної експертизи Спеціалізованої лабораторії з питань експертизи та досліджень ДФС, а також був помічником народного депутата 8 скликання Ігоря Бриченка («Народний фронт»). У 2014 році він також балотувався до ВР в одномандатному виборчому окрузi №22 Волинської області, а раніше працював начальником відділу організації та проведення конкурсних торгів Міністерства надзвичайних ситуацій.
Матеріал підготовлено за підтримки Міжнародного фонду «Відродження» в рамках проекту «Перевірка декларацій про доходи службовців місцевого рівня чотирьох областей Західної України»