Кожани виплатять львівській лікарні 120 тис. грн боргу за оренду

ТОВ «Краківський ринок» повинен виплатити на користь комунальної 3-ї міської клінічної  лікарні Львова 119,7 тис. грн орендної плати та майже 2,4 тис. грн судового збору. Про це свідчить рішення Господарського суду Львівської області від 11 березня.

Ще у 2001 році між комунальною 3-ю міською клінічною лікарнею та ТОВ «Краківський ринок» було укладено договір оренди нежитлового приміщення  – будівлі колишнього гінекологічного відділення лікарні на вул. Рапопорта, 6 загальною площею 962,1 кв. м.

Приміщення брали в оренду для організації там складів. У договорі було прописано, що орендар має зробити капітальний ремонт. На час ремонту фірма платила лише 1 гривню орендної плати. Загалом орендна плата була встановлена в розмірі 2779,15 грн в місяць (2,89 грн за 1 кв. м).

Товариство відремонтувало орендовану будівлю за понад 510,3 тис. грн. У 2003 році «Краківський ринок» віддав частину приміщення (221,8 кв. м) в суборенду Почесному консульству Республіки Казахстан у м. Львові під консульські приміщення (почесним консулом тоді був Володимир Кожан, керівник підприємства).

У 2012 році товариство звернулося до суду, оскільки воно здійснило невід’ємні поліпшення орендованого майна, а відтак, має право на визнання права власності на 77% приміщення. Суд першої інстанції задовольнив позов ринку, оскільки відповідно до звіту БТІ частка замінених конструкцій – покращення речі, здійсненої «Краківський ринок», становить – 77% у загальній вартості спірної будівлі. І мовляв, це свідчить про створення нової речі.

Прокурор успішно оскаржив це рішення суду першої інстанції. І не тільки тому, що не було створено нову річ, суду не подали доказів оплати 510,3 тис. грн за ремонт, але і через те, що «Краківський ринок» пропустив строк позовної давності. Однак Вищий господарський суд скасував постанову апеляційного суду і залишив у силі рішення першої інстанції. Влітку 2013-го року генпрокуратурі також відмовили у допуску цієї справи до розгляду Верховним Судом.

Тепер лікарня звернулась до суду, оскільки «Краківський ринок» не сплатив орендну плату за період з 7 липня по 7 вересня 2011 року. Суд вирішив стягнути 119,7 тис. грн боргу.

Окрім того, ще одна справа щодо даного приміщення перебуває на повторному розгляді в апеляційному суді. Сьогодні, 1 квітня, відбудеться чергове засідання, на якому суд вирішить, чи стягувати з ТОВ «Краківський ринок» 119,4 тис. грн неустойки через порушення підприємством умов договору оренди приміщення.

Власниками ТОВ «Краківський ринок» є десятеро людей. Найбільша частка належить родині директора ринку Володимира Кожана. У сумі їх доля складає 40,5%. З них 28,5% належить сину Юрію,  донці Оксані – 10% та дружині Руслані — 2%.  39,5% товариства належить  Наталії Щадило.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі