«Лінк-Медитал» закріпило перемогу в діалізному тендері на 51 млн грн

10 Лютого 2015

Львівська обласна клінічна лікарня за результатами відкритих торгів  уклала угоду з ТОВ «Лінк-Медитал» на постачання витратних матеріалів для гемодіалізу на суму 51 млн грн. Про це повідомляється у «Віснику державних закупівель».

Раніше перемога підприємства в цьому тендері була оскаржена іншим учасником, що призвело до скандалу та пікетів під ЛОДА, адже Львівська обласна клінічна лікарня у грудні минулого року призупинила закупівлю витратних матеріалів для гемодіалізу.

Скаргу до Антимонопольного комітету подало ТОВ «Румед», яке заявило, що комітет конкурсних торгів при закупівлі витратних матеріалів для гемодіалізу сформулювала вимоги під одного виробника – фірму «Фрезеніус».

«Замовник вимагає, щоб усі складові комплекту були сумісні з апаратами “Фрезеніус” 5008S, що обмежує коло учасників»,- йшлося у скарзі.

Під час пікету під ЛОДА з’ясувалось, що фірма «Лінк-Медитал» раніше безкоштовно надала лікарні 52 сучасні апарати для проведення гемодіалізу виробництва німецької фірми «Фрезеніус». Інші учасники пропонували витратні матеріали для старих апаратів, якість яких не задовольняє вимоги хворих.

У грудні головний лікар ЛОКЛ Михайло Гичка пояснював, що Антимонопольний комітет не дозволив працювати з ТОВ «Лінк-Медитал» посилаючись на те, що «неправильно прописали медико-технічне завдання».

На даний момент комісія АМКУ відхилила скаргу. Але технічне завдання залишилось те саме.

IMG_20150210_010756

За даними «Наших грошей» ринок гемодіалізу в Україні поділений між двома умовними групами – «Гамбра» (від назви основного гравця МСП «Гамбрамед») та «Фрезеніус» (від ТОВ «Фрезеніус Медикал Кер Україна»).

Ще донедавна Львівська область «належала» групі «Гамбра», але цієї зими «фрезенівці» вирішили завоювати новий ринок – запропонували устаткування та дешевшу пропозицію.