Директора «свободівського» підприємства, яке не доплатило майже мільйон за землю, відпустили за амністією

10 Червня 2014

Директора дрогобицького колективного підприємства «Троянда» засудили до двох років позбавлення волі із забороною протягом двох років обіймати посади, пов’язані з розпорядженням матеріальними цінностями. Тим самим вироком, 30 травня 2014 року,  Дрогобицький міськрайонний суд Львівської області звільнив директорку підприємства за амністією і стягнув з неї 489 грн за проведення почеркознавчої експертизи.  Під суд керівник «Троянди» попала за те, що завдала Дрогобицькій міській раді матеріальну шкоду на суму 855,6 тис. грн.

«Н.Г.Львів» писали про оборудку з землею в Дрогорбичі майже рік тому. Нагадаємо, основний співвласник підприємства – Олег Хрущ, голова фракції «Свобода» у Дрогобицькій міськраді. Статутний фонд підприємства становить 500 059 гривень. З них 500 тис. грн – доля Олега Хруща, а 59 гривень – внесок ще чотирьох засновників.

У 2008 році підприємство придбало в міста ділянку площею 1,8 га  за 2,2 млн грн, заплатило 429 тис. грн, а решту суми – 1,8 млн грн – повинно було сплатити протягом року рівними платежами. Протягом року заборгованість не була погашена і у 2010 році мерія звернулась до суду. У суді з’ясувалось, що ділянка вже не належить «Троянді», а є в банківській заставі. Сума кредиту, яку отримав Олег Хрущ під заставу ділянки становила 2,01 млн грн. З матеріалів судової справи також виплило, що кредит не єдиний заробіток на цій ділянці – Хрущ отримав ще 2,93 млн грн від ТОВ «ВІК», якому пообіцяв продати дану ділянку, як виплатить всю суму мерії Дрогобича. Цікаво, що власником «ВІК» був його однопартієць Іван Єднак.

Цікаво, що в червні минулого року апеляційний суд Львівської області дозволив Олегу Хрущу не сплачувати борг за ділянку. При цьому вже на той момент була відкрита кримінальна справа і проти посадовців Управлінням Держкомзему у місті Дрогобич Львівської області. А директор  КП «Троянда», яка потрапила під закон про амністію, повністю визнала свою вину.