Прикордонники з міськрадою віддали 3 гектари у парку “Знесіння” Дубневичам і “бютівцям”

18 Квітня 2014

ТОВ “Архібуд” у 2007 році отримало в оренду на 10 років земельну ділянку площею 2,83 га по вул. Довбуша, 15 у Львові, від якої без згоди Кабміну відмовилася військова частина 2144 Державної прикордонної служби. Про це свідчить постанова Вищого адміністративного суду від 9 квітня.

У постановах суду йдеться про те, у грудні 2006 році начальник Львівського прикордонного загону Амброс надіслав міському голові Львова лист з проханням вилучити з користування військової частини 2144 земельну ділянку площею майже 2,83 га по вул. Довбуша, 15 у Львові та зарахувати її до земель запасу.

На підставі цього листа, а також позитивних висновків контролюючих органів, у березні 2007-го Львівська міськрада надала ТОВ “Архібуд” дозвіл на виготовлення проекту землеустрою, а у липні – передала ділянку в оренду для будівництва кварталу житлової забудови.

У 2008 році вилучену земельну ділянку перевели із категорії земель оборони до категорії земель житлової та громадської забудови.

За даними сайту Держархбудінспекції, “Архібуд” отримував дозвіл на будівництво готельно-рекреаційного комплексу по вул. Довбуша, 15.

архібуд

У 2012 році військовий прокурор Західного регіону України звернувся до суду, оскільки ділянку вилучили без рішення уповноваженого державного органу – Кабінету Міністрів України. Окрім того, ділянка є державною власністю та включена до складу регіонального ландшафтного парку “Знесіння”, який є об’єктом природно-заповідного фонду України. Враховуючи особливий статус ділянки, військова частина мала б звернутися не до Львівської міської ради, а до Львівської обласної державної адміністрації.

Відтак прокурор просив суд визнати протиправним та скасування рішення військової частини 2144, оформлене листом до мера Львова.

Суд першої інстанції встановив, що у 2005 році Кабмін дозволив продати шість об’єктів, що знаходяться за адресою м. Львів, вул. Довбуша, 18. Утім ці об’єкти не мають жодного відношення до земельної ділянки площею 2,8262 га за адресою вул. Довбуша, 15. Крім того, начальник Львівського прикордонного загону опирався на відчуження восьми будівель на вул. Довбуша, 15 на користь ТОВ “БудІнвест”, однак ця нерухомість займає 0,09 га, а не 2,83 га.

Зважаючи на це, Львівський окружний адміністративний суд задовольнив позов прокурора. Апеляційний суд залишив цю постанову без змін.

Утім 9 квітня 2014 року Вищий адміністративний суд України постанову і ухвалу попередніх судів скасував, у задоволенні позову прокуратури відмовив. Своє рішення колегія суддів мотивувала тим, що розпорядження землями в межах населених пунктів здійснюють сільські, селищні та міські ради, а лист, адресований Львівському міському голові… носить інформативний характер, а тому і не порушує права, свободи або інтереси позивача”. Таким чином суд дійшов висновку, що лист військової частини не порушив права Львівської ОДА, в інтересах якої позивалася прокуратура.

За повідомленням ZIKу, у березні 2014-го Галицький районний суд скасував ухвали Львівської міськради, якими надавалися земельні ділянки.

Власниками ТОВ “Архібуд” є Віктор Коць та Ігор Миколайчук, який балотувався до Львівської міськради у 2006 році від “Батьківщини”. Від самого початку і донедавна разом із ними засновниками фірми були Тетяна Дубневич і Наталія Дубневич. Також до складу засновників “Архібуду” у різний час входили Тетяна Мужилівська і сільський голова с. Великі Чорнокінці (Тернопільська обл.) Михайло Фрайнд.

Протягом 2004-2006 років директором фірми був екс-депутат Львівської міськради від БЮТ (2006-2010 рр.) Михайло Мужилівський. Брат Віктора Коця Тарас Коць був депутатом від БЮТ цього ж скликання.

ТОВ “Архібуд” зареєстроване у Львові на вул. Зеленій, 105. За цією ж адресою прописане ТОВ виробниче підприємство “Будінвест”. Донедавна разом з Віктором Коцем та Ігорем Миколайчуком засновниками цієї фірми також був Михайло Мужилівський, та брати Дубневичі: Ярослав, народний депутат Від УДАРу і Богдан, депутат Львівської облради.