Прокуратура повернула військовий склад, який купила дружина екс-керівника “Західвійськбуду”

03 Березня 2014

Господарський суд Львівської області вирішив витребувати з володіння та користування ТОВ “Вамир-Гал” будівлю складу площею 405,9 кв. м., що розташована по вулиці Лесі Українки, 45 у селі Малехів Жовківського району Львівської області на користь держави в особі Міністерства оборони України.

Цей склад у 2003 році ДП Міністерства оборони “Західвійськбуд” продало ТОВ “Захід-Буд-Сервіс”. Прокуратура Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері у судовому порядку визнала цей договір купівлі-продажу недійсним, бо “Західвійськбуд” продав майно без відповідного дозволу органу управління. Це не було не узгоджено ні з Кабінетом Міністрів України, ні з Фондом державного майна України чи його територіальними органами. Справа дійшла аж до Вищого господарського суду.

У процесі судового розгляду стало відомо, що у 2006 році “Захід-Буд-Сервіс” продав склад ТОВ “Вамир-Гал” за 37 765 гривень. Відтак, прокуратура подала позов про витребування складу вже до “Вамир-Гал”.

Засновниками ТОВ “Вамир-Гал” є Гарат Мирон та Михайло, Валентина Гришко та Галина Довгополюк, дружина екс-керівника“Західвійськбуду” Анатолія Довгополюка. У листопаді 2012 року Прокуратура Західного регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері повідомляла, що екс-директор “Західвійськбуду” Довгополюк завдав збитків державі на суму понад 900 тис. грн. Про Валентину Гришко відомо, що вона працювала заступником керівника з питань економіки та управління підприємством та по боротьбі з рейдерством, забезпечення економічної безпеки підприємства ДП МОУ “Західвійськбуд”.

До слова, під час розгляду справи суд встановив, що влітку 2013 року склад було частково пошкоджено “Вамир-Гал”. Сторони процесу погодилися з тим, що питання відшкодування втрат у зв’язку з витребуванням майна з володіння від добросовісного набувача, може бути розглянуто в іншому позові після відновлення військової нерухомості в Малехові.