Суд дозволив Ахметову виплачувати майже 36 мільйонів боргу протягом 20 років

21 Січня 2014

Львівський апеляційний господарський суд не задовольнив скаргу ДП “Вугілля України” щодо зміни порядку виконання рішення суду першої інстанції. Відтак “ДТЕК Західенерго” зможе виплачувати свій багатомільйонний борг протягом 20-років. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

У лютому 2012 року господарський суд Львівської області виніс рішення, згідно з яким “ДТЕК Західенерго” має виплатити на користь держпідприємства майже 35,7 млн грн. Суд також вирішив, що борг виплачуватимуть рівними частинами щомісячно протягом 20 років.

Вугілля України” просило суд встановити для виплати боргу лише два роки, адже указом президента передбачено ліквідацію держпідприємства “Вугілля України” не пізніше 2015 року. На виконання зазначеного документу Міністерством енергетики та вугільної промисловості було прийнято наказ “Про затвердження Плану ліквідації державного підприємства “Вугілля України”, який передбачає ліквідацію до кінця 2015 року.

Утім судді вирішили, що цих двох документів недостатньо і не було доведено необхідністі у терміновому стягненню коштів. Окрім того, ПАТ “ДТЕК Західенерго” не має можливості сплатити суму боргу із дворічною розстрочкою.

Як вже повідомляли “Н.Г. Львів”, аналогічні рішення судом було прийнято і щодо боргу у майже 70 млн грн та 120 млн грн.