Фестівський майданчик на Валовій, 20 не демонтують — постанова Вищого госпсуду

21 Січня 2014

Мерія програла справу про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на Валовій, 20 у Львові. Вищий господарський суд України залишив касаційну скаргу Львівської міськради без задоволення.

Протистояння “!Фесту” та міської ради щодо законності даного майданчика розпочалася ще у 2010 році (детальна хронологія). Після різноманітних актів та розпоряджень районної адміністрації про демонтаж справа перебралася до суду. За твердженням міськради, літній майданчик встановлено без паспорту, тобто самовільно, а також не було виконано вимоги Галицької районної адміністрації щодо його демонтажу.

Сам літній майданчик змінив офіційних власників. Спочатку ТОВ “Мережу концептуальних авторських ресторанів “!Фест” було перейменовано на ТОВ “Т.Р.К. “Люкс”. Утім скоро “Т.Р.К. “Люкс” припинило діяльність, а ТОВ “Бізнес-центр Лемки” стало його правонаступником у частині права на отримання паспорту відкритого літнього майданчика у Львові на вулиці Валовій, 20 (Бернардинське подвір’я).

Львівська міська рада програла першу інстанцію, потім суд не задовольнив їх апеляційну скаргу. У Вищому господарському суді юристи мерії заявили про порушення і неправильне застосування господарським судом норм матеріального та процесуального права. А також апелювали до того, що оскаржують рішення судів у повязаних справах (зокрема, постанову Галицького районного суду, якою скасовано розпорядження Галицької РА “Про демонтаж самочинно встановленого літнього майданчика на вул. Валовій, 20”).

Утім колегія суддів вирішила, що підстав для скасування прийнятих у справі рішень наразі не має.