Найдорожчі тендери 2013 року

У рейтинг увійшли шість компаній, які розділили між собою майже 900 млн грн, з яких 435 припало на поточний ремонт доріг.
20 Грудня 2013
20 Грудня 2013

топУ рейтинг найдорожчих закупівель 2013 року на Львівщині потрапили три державних підприємства, турецький «ОНУР», компанія з групи «Приват» і  три львівських фірми. Вони розділили між собою 893 млн грн. Майже половина цієї сума припала на ремонт доріг.

Для рейтингу було відібрано закупівлі з 1 січня 2013 року до 19 грудня 2013 року включно. Закупівля проводились за кошти державного та місцевих бюджетів, одним лотом (*крім позиції №8, де було просумовано два взаємопов’язані лоти). Не включено закупівлю палива, енергоносіїв та послуги фінансового лізингу.

1. ДП «Львівський облавтодор» – 435 млн 097 тис. грн

За ці гроші протягом року лагодило та утримувало в належному стані автомобільні дороги державного та місцевого значення Львівської області. Кошти призначались на дрібний та середній ремонт доріг. Мережа автомобільних доріг області становить 8 тисяч 388 км. З них державного значення  –  1 тисяча 864 км, місцевого – 6 тисяч 5165 км. Тендер провели на початку року, в січні.

2. ПрАТ «Аеробуд» – 70 млн 518 тис грн

Реконструкція Львівського обласного клінічного перинатального центру по вул.Дж. Вашингтона, 6. Роботи замовляло управління капітального будівництва Львівської облдержадміністрації. До 2014 року планується повномасштабна реконструкція приміщення. Крім того УКБ вже провело тендер на закупівлю обладнання на суму у 25 млн грн.

ПрАТ “Аеробуд” зареєстроване на п’ять кіпрських фірм, близьких до одного з лідерів групи “Приват” Геннадія Боголюбова. Головою правління є Григорій Козинський, один з співзасновників ТОВ “Рубікон-трейдінг” з групи “Приват”. Рік тому фірма також отримала понад 20 млн грн на проектні роботи будівництва комплексу адміністративних будівель Вищого господарського та Вищого адміністративного судів України у Києві.

3. ТОВ «ОНУР Конструктіон Інтернешнл» – 64 млн 239 тис. грн 

Стільки буде коштувати повноцінна реконструкція проспекту Червоної Калини. Основні роботи проводитимуть вже у 2014 році. Протяжність проспекту становить 4,2 км. Відтак реконструкція 1 км цієї вулиці буде коштувати 15,3 млн грн. У травні 2013 року фірма також отримала підряд на 1,2 млн грн для поточного ремонту проспекту.

Засновниками ТОВ “ОНУР Конструкціон Інтернешнл” є Онур і Ісхан Ченінджевізи та Мемешев Абляміт. За даними Вісника держзакупівель, за останні п’ять років фірма “Онур” виграла підрядів на понад 2,6 млрд грн.

4. ПАТ «Укрзахідвуглебуд» – 54 млн 848 тис. грн  

Міністерство енергетики та вугільної промисловості України виділило ці кошти для визначення генерального підрядника на виконання гірничих та будівельно-монтажних робіт по проекту: “Розкриття та підготовка південно-західного крила пласта шахти «Червоноградська». Це ж міністерство є співзасновником переможця тендеру ДП «Укрзахідвуглебуд».

5. ДП «Львівський дорсервіс» – 53 млн 262 тис грн

Ще одне державне підприємство, яке входить в структуру Державної служби автомобільних доріг, отримало підряд на поточний ремонт та організацію безпеки руху (облаштування розмітки, знаків тощо ) автомобільних доріг державного та місцевого значення області.

6. ТОВ «ОНУР Конструктіон Інтернешнл» – 50 млн 041 тис грн 

Таку суму турецька компанія отримала на реконструкцію вулиці Героїв УПА. Планується, що до кінця 2014 року тут замінять дорожнє покриття, всі мережі (у тому числі і живлення тролейбусної лінії), замінить дорожні знаки та світлофори, облаштує заїзди у двори.

7. ТОВ «Львівбудмережі» – 46 млн 761 тис. грн

Підприємство стало переможцем тендеру на реконструкцію вулиці Мечникова (від Пекарської до Личаківської) від УКБ Львівської міської ради у листопаді цього року. Проте вже 10 грудня прокуратура Львівської області повідомила, що оскаржила рішення тендерного комітету та угоду на реконструкцію, оскільки встановила, що пропозиції учасників не відповідають умовам конкурсної документації, а у переможця, ТОВ “Львівбудмережі”, відсутній досвід проведення аналогічних робіт, так само як і відсутнє матеріально-технічне забезпечення для їх виконання. Проте офіційно резульатати тендеру ще не скасовано, відтак ця закупівля залишається в рейтингу.

За даними Єдиного державного реєстру, підприємство “Львівбудмережі” було зареєстроване лише у грудні 2012 року, засновницею є Леся Кужея.

*8. ТОВ «Енергозберігаючі технології» – 42 млн тис. грн

У таку суму обійдеться державному бюджету нова система теплопостачання для військової частини у Яворівському районі. За ці кошти Будинкоуправління №1 Яворівської КЕЧ МО України буде орендувати дві модульні газові котельні та фрагменти системи теплопостачання. Закупідая проводилась двома лотами — оренда котельні та  оренда мереж. Власником «Енергозберігаючих технологій» є Юрій та Любов Воробйові (75%) і Сергій Липовецький (25%). Цей рік для підприємства є значно вдалішим, минулого 2012 року, за інформацією Вісника держзакупівель, воно жодного разу не перемагало на відкритих торгах. Щоправда, Сергій Липовецький, який є також співвласником ТОВ “Сервіскотломонтаж — Львів” цього року отримав у Львові два замовлення на понад 4,5 млн грн.

9. ПАТ «Холдингова компанія «ЕКО – ДІМ» – 41 млн 149 тис. грн

Йдеться про підряд на будівництво нового приміщення для Львівського міського управління ГУМВС України у Львівській області, яке вже почали зводити на вул. Стрийській. Будівництво ведеться за кошти місцевого та державного бюджетів. Завершити його повинні до кінця 2015 року, або «…до повного виконання сторонами договірних зобов’язань».

Основним власником компанії “ЕКО-ДІМ” є ТОВ “Управляюча компанія “Еко-Дім”, засновником і директором цього товариства є Володимир Артемович. Окрім того він також напряму володіє 1,14% холдингової компанії, ще 9,49% її акцій належать Ігорю Артемовичу. За даними Вісника держзакупівель, жодного іншого тендеру за останні п’ять років компанії з групи “Еко-Дім” не вигравали.

10. ТОВ «ОНУР Конструктіон Інтернешнл» – 34 млн 984 тис. грн 

«ОНУР» активно виграє тендери не лише на реконструкцію міських доріг. Фірма також отримала підряд на будівництво дороги місцевого значення Грушів – Добросин, що веде до нового міжнародного пункту пропуску «Грушів-Будомєж», який відкрили 2 грудня 2013 року.