Львівська прокуратура відсудила у “регіонала” ще понад півтора мільйона гривень

20 Грудня 2013

Господарський суд Львівської області вирішив стягнути з ТОВ “Інтер-Лев” на користь управління комунальної власності Львівської міськради майже 1 млн 666,5 тис. грн. Про це повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Мова йде про приміщення на вулиці Краківська, 5 у Львові, де працює ресторан “Краківська брама”. Як вже повідомляли “Н.Г. Львів”, у березні 2006 року ТОВ “Інтер-Лев” взяло у міськради в оренду за цією адресою 150,5 м². В орендованих приміщеннях зробили реконструкцію, внаслідок чого площа зросла до 151,9 м². Всі поліпшення майна, здійснені товариством, були оцінені експертом у 3 млн 23,5 тис. грн. Відтак вийшло, що нерухомість подорожчала на 74,3%. Через суд “Інтер-Лев” добився, аби за ним визнали право власності на цих 74,3% приміщення.

Утім до того, як “Інтер-Лев” звернувся до суду, аби забрати у міста це майно, тривали судові баталії навколо договору оренди та орендної плати. З судових рішень випливає, що “Інтер-Лев” у 2006 році вдалося взяти в оренду вищезгадані приміщення після комерційного конкурсу, на якому товариству запропонувало найкращу ціну – 18 640 грн без ПДВ за місяць оренди.

За такою ціною і підписали договір у березні 2006 року. Також у документі було вказано, що розмір орендної плати щомісячно коригується на відповідний індекс інфляції, а термін дії договору – один рік. У березні наступного року “Інтер-Леву” найдійшло повідомлення від міськради, що договір оренди продовжувати не будуть і вони мають повернути майно протягом наступних 15 днів.

З 2007-го по 2011-ий рік “Інтер-Лев” з перемінним успіхом судився з міськрадою, аби вона таки підписала договір. Власне, товариство перемагало до того часу, поки суд не взяв до уваги той факт, що у проекті договору “Інтер-Лев” пропонував значно менший розмір орендної плати – 6 785,37 грн без ПДВ. Відповідно до тодішньої редакції “Положення про оренду майна територіальної громади м. Львова” при наступному оформлені договірних відносин розмір орендної плати не можна встановлювати менший, аніж було запропоновано на конкурсі.

Тоді ж у 2011 році прокуратура звернулася до суду, аби “Інтер-Лев” заплатив за фактичне користування приміщенням із 6 березня 2007 року по 1 травня 2011 року із врахуванням індексів інфляції за попередні місяці та нарахуванням ПДВ. Лише тепер, у 2013-му, суддя вирішив, що “Інтер-Лев” має заплатити 1 млн 666,5 тис. грн.

Як вже повідомляли “Н.Г. Львів”, також нещодавно прокуратура відсудила у ТОВ “Інтер-Лев” плату за користування приміщенням на Краківській, 5 з 1 травня 2011 року до 1 січня 2012 року.

Власниками “Інтер-Леву” є Елеонора Скибенко, Ірина Тушницька та Олена Кочарян. Найбільша частка, 55%, належить Миколі Кочаряну, голові Галицької районної в м. Львові організації Партії регіонів.