Суд зобов’язав львівську компанію повернути 12 мільйонів гривень міській раді Луганська

12 Грудня 2013

Міністерства економічного розвитку і торгівлі України повернуло в бюджет Луганської міської ради 12,5 мільйони гривень, які згідно з рішенням Господарського суду Луганської області, були незаконно перераховані львівській компанії «Енергозберігаючі технології». Про це повідомляється у Єдиному державному реєстрі судових рішень.

Суд визнав недійсним рішення комітету з конкурсних торгів Управління житлово-комунального господарства Луганської міської ради від 23 грудня 2011 року через порушення ЗУ «Про здійснення державних закупівель». Недійсною також було визнано угоду про закупівлю послуг з «Реконструкції і модернізації котельні кварталу «Солнєчний», систем теплопостачання та гарячого водопостачання від котельні з улаштуванням ЦТП та ІТП», яка була укладена 29 грудня 2011 року на загальну суму 12,5 млн грн.

Це вже не перша співпраця львівського підприємства та Луганської мерії. 22 липня 2008 року вони підписали угоду про участь в реконструкції даної котельні після перемоги в тендері на 26, 6 млн грн. (Це складало 41% від загальної вартості об’єкта у 64,7 млн грн) В судовому рішенні зазначено, що вся сума договору була перерахована підприємству протягом 2008-2011 років.

Згідно з матеріалами справи, у 2011 році угода з підприємством була укладена після проведення процедури закупівлі в одного учасника. Комітет з проведення тендерних закупівель мотивував її тим, що генпідрядником виконані роботи за рахунок власних коштів, тому кошти з державного бюджету потрібні для погашення заборгованості за вже виконані роботи. Проте суд вважає, що «…правових підстав для визначення процедури закупівлі в одного учасника не наведено».

В ході судового засідання з’ясувалось, що оголошення про проведення та результат закупівлі не були розміщені у Міжнародному інформаційному виданні з питань державних закупівель. Передбачено, що через таке порушення процедури торги відміняються.

Натомість у Віснику державних закупівель відповідне оголошення було опубліковано 29 грудня 2011 року. Тим же числом датована угода, хоча укласти її повинні були не раніше ніж через 5 днів.

Гроші за виконані роботи у сумі 12,5 млн грн також були перераховані 29 грудня. До платіжного доручення додані акти виконаних робіт, відповідно до яких роботи, що були предметом закупівлі, були виконані у день укладення угоди. При цьому вказаний обсяг робіт вже був зазначений у актах, складених у 2008 – 2009 роках відповідно до умов договору від 22 липня  2008 року.

Власником ТОВ “Енергозберігаючі технології” є Юрій та Любов Воробйові (75%) та Сергій Липовецький (25%). У вересні цього року підприємство стало переможцем тендеру від Міністерства оборони на 42 млн грн.