Трускавецька міськрада незаконно продала землю біля історичної вілли в центрі міста

17 Жовтня 2013
вілла

Вілла “Клюберг” (фото protruskavets.org.ua)

Трускавецька міська рада не мала права продавати земельну ділянку площею 0,0419 га по вул. Шевченка, 1. Так 7 жовтня 2013 року вирішив Господарський суд Львівської області — повідомляється в Єдиному державному реєстрі судових рішень. 

Історія з цією ділянкою розпочалася ще у 2008-му. Тоді ПП “Фенікс Д” купило у ТОВ “Карпатський трофей” будівлю шашличної. У рішенні суду вказано, що ця шашлична мала 12,7 кв. м. і була розташована по вулиці Т. Г. Шевченка, 1 в Трускавці. Виявилося, що Трускавецька міськрада як власник земельної ділянки не давала ніяких дозволів на будівництво там будь-яких об’єктів. Таким чином шашлична — це самочинне будівництво.

У липні 2011 році актом перевірки було встановлено факт відсутності на земельній ділянці площею 0,0419 га будівель, зокрема цієї шашличної. Окрім цього встановлено, що відповідно до свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 8 вересня 2003 року власником будівлі за адресою вулиця Шевченка, 1 є ЗАТ “Трускавецькурорт”. Будівля, про яку йде мова — це вілла “Клюберг” ХІХ ст.

У суді представник “Трускавецькурорту” пояснив, що основну частину земельної ділянки (0,0399 га), яка призначена для обслуговування цієї пам’ятки, було вилучено з їх користування ще у 2004-му.

Згідно з Рішенням Трускавецької міської ради №286 від 6 березня 2008 року для пам’яток встановлено охоронні зони з відповідним режимом використання по периметру споруд не менше 20 метрів. Земельна ділянка площею 0,0399 га на вул. Шевченка, 1 знаходиться якраз в межах 20-ти метрової охоронної зони будівлі. Відповідно, може використовуватись виключно для обслуговування цієї будівлі.

Однак 25 квітня 2013 року Трускавецька міськрада прийняла рішення №510 “Про продаж земельних ділянок”. У ньому третім пунктом було вирішено замовити роботи по проведенню експертних грошових оцінок для продажу земельних ділянок, у тому числі і на вул. Шевченка, 1 площею 0,0419 га для будівництва та обслуговування нежитлової будівлі. Покупець – приватне підприємство “Фенікс Д”.

Через місяць прокурор вніс подання до міськради, аби вони скасували це незаконне рішення. Але це не зупинило міськраду і вона таки продала ділянку за майже 212,3 тис. грн (506,64 грн. за кв. м). Землю продавали для будівництва та обслуговування нежитлової будівлі.

Виявилося, що підставою прийняття Трускавецькою міськрадою скандальних рішень стало те, що за “Фенікс Д” зареєстровано право власності на незавершене будівництво. Як відомо, власники будівель мають право купити землю під цими будівлями без конкурсу. Але суд зауважив, що розташування на земельній ділянці об’єкта незавершеного будівництва не є підставою її продажу без земельних торгів.

З цієї причини суддя Микола Синчук вирішив визнати недійсним договір купівлі-продажу земельної ділянки, укладений між Трускавецькою міською радою та ПП “Фенікс Д”.

Раніше місцеві ЗМІ повідомляли, що на вулиці Шевченка, 1 в Трускавці планують збудувати ресторан “Козирна карта”.

Одним із співвласників ТОВ “Карпатський трофей”, яке і продало шашличну, був Руслан Козир, міський голова Трускавця.