Військовий прокурор не відсудив назад магазин, яке військторг Свідерський продав власній фірмі

10 Вересня 2013

Господарський суд Львівської області відмовив у задоволенні позову заступника прокурора Центрального регіону України з нагляду за додержанням законів у воєнній сфері в інтересах Міністерства оборони та Концерну “Військторгсервіс” до ТОВ “Дует-СК”. Метою позову було повернення “Військторгсервісу” приміщення у Самборі, яке продали “Дует-СК”.

Згідно з рішенням суду, мова йде про події трирічної давності. Тоді між начальником Управлінням торгівлі Західного оперативного командування Концерну “Військторгсервіс” Григорієм Свідерським та ТОВ “Дует-СК” було укладено договір купівлі-продажу підвального приміщення магазину площею 68,8 кв. м по вул. Івана Франка, 31 у Самборі (Львівська область). Ціна продажу нерухомості 87 959 грн.

За твердженням прокурора, на момент укладення даного договору не було ні дозволу Міністерства оборони України, ні погодження Фонду державного майна України на відчуження цього майна. Окрім того, Свідерський діяв на підставі листа-розпорядження начальника Головного управління торгівлі Тилу Міноборони від 12 листопада 2004 року, який діяв на підставі довіреності Міністерства оборони України. Утім вже у 2005 році ця довіреність була визнана недійсною та відкликана.

Суддя дійшов висновку про те, що майно вибуло з володіння власника за його ж волею, але з порушенням порядку відчуження державного майна, тому що не було погодження Фонду держмайна. Тому це є підставою для визнання договору купівлі-продажу недійсним.

Разом з тим, суддя вирішив, що строк позовної давності (договір підписували 18 січня 2010 року, а позов прокурора датовано 29 квітня 2013 року) було пропущено без поважних причин, тому відмовив у задоволенні позову.

Власниками ТОВ “Дует-СК” є Іван Крвавич та Григорій Свідерський.

Як вже повідомляли “Н.Г. Львів”, прокурору в аналогічній справі поки що вдається повернути продане Свідерським майно. Тоді договір купівлі-продажу підписали ще у 2007 році.