Політична партія «Собор» не платить місту за оренду 300 квадратних метрів у центрі міста

18 Липня 2013

Отримати орендну плату від Української республіканської партії «Собор» за користування приміщенням площею 286 кв.м на вулиці Стефаника, 10 міському управлінню комунальної власності вдається лише через суд.

10 липня 2013 року Господарський суд зобов’язав «Собор» сплатити заборгованість з орендної плати, яка виникла за період з травня по вересень 2012 року. Сума боргу становить 67,8 тисяч гривень. Відтак в місяць за користування приміщенням політична партія платить 13,5 тис. гривень. Середня вартість оренди 1 кв. м офісного приміщення в цьому районі становить 100 гривень. Відтак, за комерційними цінами, вартість офісу політичної партії становить приблизно 29 тис. грн.

Це вже не перший випадок звернення міського управління до суду з метою отримати оренду від політиків «Собору». За даними Єдиного реєстру судових рішень, 27 серпня 2012 року прокуратура Галицького району подала позов до УРП «Собор» щодо стягнення заборгованості по орендній платі у сумі 840 тисяч гривень. Крім того, прокуратура вимагала розірвати договір оренди та повернути місту приміщення. Позов був повністю задоволений.  Проте управління комунальної власності так і не розірвало договір оренди. Щоправда, «Собор» заборгованість погасив. Але вже за півроку створив новий борг. Як випливає з рішення суду від 10 липня 2013 року, місто вже не вимагає повернути приміщення, хоча зазначає, що орендар не виконує своїх зобов’язань належним чином.

Головою Львівського осередку УРП “Собор” є Степан Середа. На останніх виборах міського голови у 2010 році партія підтримала Андрія Садового.