Суд відпустив спійманих на хабарі трьох винниківських ексдепутатів

18 Лютого 2022

Депутати Винниківської міської ради під час затримання у 2016 році (фото: СБУ у Львівській області)

Пустомитівський районний суд Львівської області звільнив від кримінальної відповідальності ексдепутатів Винниківської міської ради Андрія Чорного, Богдана Явного та Всеволода Хому. Їх у 2016 році викрили на отриманні хабара – однокімнатної квартири та 10 тис. доларів за продовження договору оренди.

Джерело: ухвала суду, опублікована 16 лютого 2022 року.

До суду обвинувальний акт надійшов в 2017 році, з того часу справу розглядав Пустомитівський районний суд Львівської області. Депутатам інкримінували зловживання впливом − ч. 2 ст. 369-2 Кримінального кодексу України. Згідно з теперішньою редакцією, їм загрожував штраф від 34 до 85 тис. грн або позбавлення волі від двох до п’яти років.

Поки тривало розслідування обвинувачені подали клопотання про закриття кримінального провадження через закінчення строків давності. Суддя Євген Данилів їх підтримав, а також звільнив від кримінальної відповідальності, оскільки минуло вже п’ять років від вчинення правопорушення.

Історія обвинувачення

Усе почалася з того, що голова ЖБК «Рідний Дім», підприємець Павло Фіщук в червні 2016 року звернувся до Винниківської міської ради, щоб продовжити термін оренди землі. Йшлося про ділянку на вул. Академіка Сахарова у Винниках для будівництва багатоквартирного будинку.

Про це дізналися три депутати – Богдан Явний і Всеволод Хома від партії «Громадська позиція» та Андрій Чорний з «Партії простих людей Сергія Капліна». На той час Богдан Явний також був заступником голови постійної комісії з питань земельних відносин, охорони навколишнього середовища та архітектури Винниківської міської ради.

У липні того ж року вони зустрілись з підприємцем у ресторані «Копа» в селі Пасіки-Зубрицькі та домовилися про хабар. Депутати хотіли однокімнатну квартиру площею 40,7 м2 та 10 тис. доларів. Натомість обіцяли вплинути на рішення інших депутатів міської ради щодо продовження договору оренди ділянки. Через місяць вони знову нагадали про хабар, уже на автозаправці «ОККО» у Винниках.

Вже в жовтні 2016 року депутати в офісі ЖБК «Рідний Дім» отримали договір про сплату внесків на однокімнатну квартиру цього кооперативу. Її правоохоронці оцінили у 387 тис. грн. І того ж дня їм мала дістатися друга частина хабара – 10 тис. доларів, тобто 260 тис. грн за тодішнім курсом Національного банку України.

Саме під час передачі цих коштів депутатів на трасі «Винники-Лисиничі» затримали співробітники Служби безпеки України та військової прокуратури.

Як повідомляв Zaxid.net, Шевченківський суд Львова обрав їм запобіжний захід – тримання під вартою з можливістю застави. При цьому для кожного депутата її розмір визначили окремо: для Всеволода Хоми − 1,4 млн грн, Богдана Явного − 2,7 млн грн та Андрія Чорного − 4,1 млн грн. Однак в результаті Апеляційний суд Львівської області зменшив розмір застав до 116 тис. грн, депутати сплатили суму та вийшли на волю. Поки тривало досудове розслідування, вони продовжували свою депутатську діяльність.