У 2021 році на ремонти доріг Західної України роздали підрядів на понад 40 млрд грн

30 Грудня 2021

Фото ілюстративне. Джерело: Укравтодор

На ремонти доріг у п’яти областях Західної України (Закарпатській, Івано-Франківській, Львівській, Тернопільській та Чернівецькій) передбачили 42,8 млрд грн. Саме на таку суму провели тендерів Служби автомобільних доріг цих областей у 2021 році. Роботи, згідно з підписаними угодами, будуть продовжені і наступного року.

Лідером серед областей стала Служба автомобільних доріг у Тернопільській області, яка уклала 374 угоди на 14 млрд грн. Серед них найдорожчим виявився поточний середній ремонт автошляху Т-09-03 Галич-Підгайці-Сатанів. За 2,4 млрд грн тут відремонтують майже 95 км дорожнього полотна, відтак, вартість одного кілометра становитиме 25,3 млн грн.

Виконає ремонт  ТОВ «Техно-Буд-Центр», що належить місцевим бізнесменам Юрію Ханіну та Андрію Яремі. Їхнє підприємство входить до «Національної асоціації дорожників України», що об’єднує фаворитів Укравтодору. Минулого року «Техно-Буд-Центр» також було лідером серед тих, хто освоював кошти на ремонтах доріг у Тернопільській області.

Другою за сумою коштів стала Служба автомобільних доріг у Чернівецькій області. Тут уклали найменше угод, лише 87, але на суму 10,9 млрд грн. Найдорожче тут коштує ремонт автомобільної дороги загального користування Т-26-07 Кіцмань – Сторожинець – Глибока – Опришени з під’їздом до станції Вадул-Сірет. Дорогу до кордону з Румунією відремонтує ТОВ «ШБУ-77» за 2,1 млрд грн.

Компанія «ШБУ-77» зареєстрована в місті Бровари, Київської області. Її власником є Андрій Білоус із села Велика Димерка на Київщині. Раніше він був директором, а тепер є власником, ТОВ «САТ Україна», що було заснована австрійською фірмою, чверть якої належить російському олігарху Олегу Дерипасці.

У Львівській області служба автомобільних доріг роздала 6,4 млрд грн.  Тут найдорожчим виявився капітальний ремонт автомобільної дороги М-12 Стрий – Тернопіль – Кропивницький – Знам’янка (через Вінницю). За 1,5 млрд грн тут відремонтують 44 км дороги, тобто за 34,1 млн грн за один кілометр. Підряд отримало турецьке ТОВ «Онур Конструкціон Інтернешнл», що стабільно є лідером з ремонту доріг на Львівщині і також входить до «Національної асоціації дорожників України».

Трошки менше, 6,1 млрд грн, запланували витрати у Службі автомобільних доріг Закарпатської області. Тут найбільш дорогим ремонтом став ремонт траси державного значення М-06 Київ-Чоп в межах області. Його ще восени розпочало ТОВ «ШБУ-77» за 909,1 млн грн.

А от найбільше угод уклала Служба автомобільних доріг в Івано-Франківській області – 518. Але, водночас, найменше коштів розподілили між підрядниками – 5,4 млрд грн. З цих коштів чверть, 1,5 млрд грн, коштуватиме ремонт траси Р-20 Снятин-Тязів. Ремонт кількох ділянок загальною протяжністю у 85 км ТОВ «ПБС» виконає з розрахунку 18,3 млн грн за кілометр. Нагадаємо, фірма контролюється колишнім нардепом, а тепер депутатом Івано-Франківської обласної ради Олександром Шевченком і є найбільшим підрядником з ремонту доріг на Прикарпатті.