Львівська поліція охорони застрахувалась на понад 2 мільйона у поліцейській страховій

03 Лютого 2021

Управління поліції охорони у Львівській області (колись Державна служба охорони) 29 січня уклало страхову угоду на 2,23 млн грн з ПАТ «Українська охоронно-страхова компанія» (УОСК). Про це стало відомо з порталу електронних закупівель Prozorro.

Про тендер

Згідно з угодою, управління застрахувало власні договори охорони від фінансових ризиків. В разі страхового випадку максимальні виплати становлять:

  • 2 млн грн на охорону господарських об’єктів, кредитно-фінансових установ, банків;
  • 2 млн грн на охорону перевезень валюти та інкасацію;
  • 1 млн грн на супровід цінних вантажів;
  • 1 млн грн на охорону особистого майна громадян;
  • 1 млн грн на охорону фізичних осіб, делегацій, туристичних груп;
  • 500 тис. грн на охорону банкоматів.

Минулого 2020 року Управління поліції охорони у Львівській області на послуги цієї ж страхової компанії витратило 1,6 млн грн. Граничні виплати були такими самими.

Участь у торгах, окрім переможця, взяла лише ПАТ «Страхова компанія «Саламандра», яка запропонувала ціну вищу на 112 тис. грн. Конкуренти незначно знизили ціну на першому кроці аукціону, а потім не торгувались і не міняли пропозицій.

Про переможця

Найбільшими пакетами акцій ПАТ «Українська охоронно-страхова компанія» володіють Департамент поліції охорони (15,7%) та Управління охорони поліції в місті Києві (29,2%).  Крім того серед акціонерів компанії є п’ять регіональних управління поліції охорони.

Головою наглядової ради компанії у грудні 2020 року було обрано Михайла Мірутенка, який водночас є начальником управління фінансового забезпечення та бухгалтерського обліку Департаменту поліції охорони.

За даними Prozorro, у період з 2020 року страхова компанія УОСК уклала 37 угод з бюджетними замовниками на загальну суму 27,6 млн грн. Всі угоди тільки з регіональними підрозділами управління поліції охорони.

Про замовника

Поліція охорони – підрозділ Національної поліції, який надає громадянам, приватним та державним підприємствам послуги озброєної охорони об’єктів, фізичних осіб, GPS-моніторингу, пожежної безпеки, супроводу цінностей, пультової охорони. У 1996 році, тоді ще Державна служба охорони заснувала охоронно-страхову компанію «для забезпечення високої якості охоронних послуг та соціального захисту працівників».