Комунальне підприємство Дрогобицької міської ради «Управління капітального будівництва» уклало угоду на будівництво інженерно-транспортної інфраструктури будинків котеджного типу на вул. Парковій в місті Дрогобич з ТОВ «ПМК-121» на суму 19,15 тис. грн. Про це повідомляється на сайті електронних закупівель Prozorro.
Згідно з технічною документацією, до ділянки площею 6,8 га планують підвести дорогу та інженерні мережі: водогін, електрику, газ та каналізацію. Прибуток фірми, згідно з кошторисом, становить 299 тис. грн, а на заробітну плату передбачено 1,06 млн грн. Роботи планують завершити до кінця 2018 року.
Ділянка, про яку йдеться, належить до комунальної власності міста і її планують віддати під приватне будівництво. Загалом тут передбачено квартал з 67 земельних ділянок. За право отримати ділянку бажаючі повинні заплатити 318,52 тис. грн як пайовий внесок для будівництва. Тобто бюджет повинен отримати 21,34 млн грн.
Така ціна затверджена рішенням Дрогобицької міської ради № 871 від 03 жовтня 2017 року, яким прийнято положення «Про порядок виділення громадянам земельних ділянок для індивідуального житлового будівництва».
У положенні також написано, що «виділення земельних ділянок буде здійснюватися після повної оплати, згідно з укладеним договором вартості робіт з проектування та будівництва інженерно-транспортної інфраструктури».
Місцеві активісти на даний момент оскаржують прийняте Дрогобицькою міською радою положення. На їх думку, воно прийнято з порушенням земельного законодавства. Зокрема, як повідомив місцевий адвокат та співзасновник ГО «Галицькі новини «Варто» Олег Петренко, порушенням ст. 118 Земельного кодексу України про «Порядок безоплатної приватизації земельних ділянок громадянами», відтак, мерія не має права брати оплату за пайовий внесок.
Останнє засідання за позовом громадської організації відбулось 16 березня. Представники мерії вимагали відводу судді, але клопотання відхилили і розгляд справи перенесли на невизначений час.
ТОВ «ПМК-121» зареєстрована у Тернопільській області. Власниками є мешканці міста Монастирська Андрій та Любов Остап’юки. Це підприємство у грудні минулого року вже отримало підряд від Дрогобицької міськради на капітальний ремонт місцевого сміттєзвалища в селі Брониця на 4 млн грн. А в серпні 2016 року працювало над стабілізацією Грибовицького сміттєзвалища «Збиранка» за 21,5 млн грн.
На даний час підприємство фігурує у кримінальному досудовому розслідуванні НАБУ щодо розтрати державних коштів, що були виділені Кабміном «для реалізації плану заходів з інженерно-технічного облаштування українсько-російського державного кордону». 12 січня 2018 року слідчий суддя Солом’янського районного суду міста Києва задовольнив клопотання детективів НАБУ про тимчасовий доступ до документів ТОВ «ПМК-121», зокрема, договорів та актів, укладених ТОВ «ПМК-121» з генпідрядними організаціями щодо здійснення робіт з інженерно-технічного облаштування українсько- російського державного кордону.