Міністерство молоді та спорту відсторонило керівника відділу зимових олімпійських видів спорту Сергія Седнєва від впливу на розподіл фінансових ресурсів, а також звернулося до департаменту стратегічних розслідувань Національної поліції для перевірки фактів можливого зловживання Седнєвим своїм посадовим становищем. Перевіркою Седнєва також займуться у НАЗК та АМКУ.
Напередодні NGL.media та Tribuna.com випустили спільне розслідування, у якому з’ясували, що мережа приватних підприємців, пов’язаних з Сергієм Седнєвим, отримала понад 59 млн грн від підпорядкованої міністерству державної установи «Укрспортзабезпечення».
Після виходу розслідування Мінмолодьспорту звернулося з офіційним проханням до поліції «вжити заходів реагування щодо усунення порушень законодавства і притягнення до відповідальності винних осіб у встановленому законом порядку». Окрім того, окремим наказом Сергія Седнєва позбавили частини його посадових обов’язків, як от підготовка пропозицій щодо фінансового та матеріального забезпечення збірних команд України, участь в розподілі фінансових ресурсів, виділених на зимовий спорт, а також контроль за їх ефективним використанням, з’ясувала Tribuna.com.
Своєю чергою «Укрспортзабезпечення» також звернулось до Антимонопольного комітету (АМКУ) з проханням перевірити викладені у розслідуванні факти. «У вказаній публікації наводяться докази щодо пов’язаності учасників процедур закупівель, які проводилися Заявником для забезпечення штатної команди національних збірних команд України з олімпійських та неолімпійських видів спорту. Зокрема, вказується на те, що документи учасників закупівель готував один автор, що підтверджується метаданими цих документів. Дії фігурантів журналістського розслідування ймовірно мали негативний вплив на економічну конкуренцію», – йдеться у листі «Укрспортзабезпечення» до АМКУ.
Керівник відділу зимових олімпійських видів спорту Мінмолодьспорту Сергій Седнєв також звернувся із заявою до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) з проханням пояснити чи виявлені журналістами факти містять ознаки реального чи потенційного конфлікту інтересів. У своїй заяві Седнєв назвав розслідування журналістів NGL.media та Tribuna.com «замовним», не навівши жодних аргументів чи доказів та користь такого твердження.