ДБР розслідує обставини незаконного збагачення начальника львівського КЕВ

Полковника Анатолія Нанівського вважають організатором схеми отримання хабарів з постачальників військових частин

Державне бюро розслідувань відкрило кримінальну справу за підозрою у незаконному збагаченні керівника Квартирно-експлуатаційного відділу (КЕВ) Львова полковника Анатолія Нанівського і Квартирно-експлуатаційні відділи (КЕВ) – створені за територіальним принципом установи, які фінансуються з бюджету Міноборони. Основним завдання цих установ, які входять у структуру ЗСУ, є забезпечення житлом військовослужбовців і догляд за належним станом військових частин та містечок, розташованих у певному регіоні. . Слідчі ДБР вважають його організатором схеми отримання хабарів з підрядників, які постачають товари для військових частин. За клопотанням ДБР львівський суд уже арештував його ймовірно незаконно набуте майно.

52-річний полковник Анатолій Нанівський очолює КЕВ Львова з осені 2022 року, до того він був заступником керівника цієї установи. Судячи з декларації Нанівського за 2023 рік, він отримав за рік на посаді начальника КЕВ Львова 523,9 тис. грн зарплати та ще 256,8 тис. грн пенсії.

Його дружина Елла Нанівська працює у львівській школі, де торік заробила 207,3 тис. грн. А 23-річна донька Вероніка Нанівська вчиться у Львівському медичному університеті, де отримала 115,3 тис. грн стипендії, а також підробляє у лікарні швидкої медичної допомоги, де за минулий рік заробила 27,1 тис. грн.

Анатолій Нанівський з дружиною Еллою на відпочинку у Болгарії, 2018 рік (фото Одноклассники)

Анатолій Нанівський з дружиною Еллою на відпочинку у Болгарії, 2018 рік (фото Одноклассники)

Слідчі ДБР вважають, що ці доходи – не єдине джерело прибутків сім’ї Нанівського, і він отримує хабарі від підрядників на ремонтах та постачанні товарів для військових частин, а свої неофіційні доходи вкладає в придбання нерухомості. 

Наприклад, за версією слідства, саме за хабарі донька полковника у 2022 придбала права на квартиру площею 100 м2 у новобудові на вул. Лінкольна у Львові, на яку торік оформила право власності. Личаківський районний суд Львова уже наклав арешт на квартиру Вероніки Нанівської.

Вероніка Нанівська (фото Instagram)

Вероніка Нанівська (фото Instagram)

Також слідство вважає, що Анатолій Нанівський використовує свого близького родича, військовослужбовця Романа Рудніцького, для оформлення частини придбаного на нелегальні доходи майна. При цьому полковник вигадливо страхується від ймовірної недоброчесності родича. Наприклад, у червні 2023 року донька Нанівського уклала договір про іпотеку з Рудніцьким, нібито позичивши йому 100 тисяч доларів. Предметом іпотеки став будинок в Брюховичах площею 178,1 м2 та ділянка під ним площею 0,1 га. Якщо Рудніцький не віддасть борг, то будинок з землею офіційно перейде у власність Вероніки Нанівській.

Окрім того, цього року Роман Рудніцький став власником автомобіля BMW X3. Слідчі ДБР вважають, що цей автомобіль Анатолій Нанівський придбав для доньки і лише записав його на Рудніцького.

У кінці травня Личаківський районний суд Львова наклав арешт на цей автомобіль, а також на закладений в іпотеку будинок Рудніцького разом з землею у Брюховичах.

У розмові з NGL.media полковник Нанівський заявив, що вперше чує як про кримінальну справу щодо нього, так і про договір іпотеки між його донькою і Романом Рудніцьким на 100 тисяч доларів.

«Це я перший раз чую, 100%. У неї [доньки] таких грошей не було і нема», – стверджує Анатолій  Нанівський. Він визнав, що знайомий з Рудніцьким, але той не є його родичем чи навіть близьким другом. NGL.media не вдалося підтвердити родинні зв’язки між Нанівськими і Рудніцьким.

Анатолій Нанівський також заперечує, що купував для доньки BMW X3, запевняючи, що вона досі їздить на Audi A3, як і вказано у його декларації.

Походження грошей на квартиру для доньки у львівській новобудові Анатолій Нанівський пояснює виплатою після звільнення з ЗСУ у 2020 році. Тоді, за його словами, він отримав 1,18 млн грн, які і витратив на покупку. Втім, ця виплата ніяк не відображена у його деклараціях і зараз Нанівський очолює КЕВ Львова як цивільний чиновник – так само як чиновники Міноборони .

Сподобався текст? Підтримай NGL.media!

Навіть маленькі внески роблять можливими великі розслідування

«Був укладений інвестиційний договір, будинок будувався і лише у цьому році квартира вже здана і оформлена», – запевняє Анатолій Нанівський. 

Вероніка Нанівська відмовилась спілкуватися з NGL.media, а Роман Рудніцький впродовж кількох днів не відповів на телефонні дзвінки.


Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди National Endowment for Democracy