Львівській мерії не вдалось виграти позов проти власного виконкому

10 Листопада 2023

Львівський окружний адміністративний суд відмовив у задоволенні позову Львівської міської ради до виконавчого комітету Львівської міськради. Нагадаємо, про факт подання курйозного позову, коли дві ключові юридичні структури, які особисто очолює мер Андрій Садовий, вирішили судитися між собою,  NGL.media повідомили ще у червні. 10 листопада рішення окружного адмінсуду опублікували у держреєстрі судових рішень.

Львівська міськрада через суд домагалася скасування рішення виконкому 2020 року про видачу ТОВ «СВ» містобудівних умов та обмежень на реконструкцію нежитлової будівлі на вул. Гетьмана Мазепи у Львові. Таке рішення у вересні 2020 року одноголосно ухвалили 8 присутніх на засіданні членів виконкому на чолі з мером.

Юристи міськради стверджувала у позові, що це рішення «не відповідає вимогам містобудівного законодавства, ДБН, містобудівній документації на місцевому рівні, а також прийняте із порушенням процедури, визначеної Регламентом виконавчого комітету […] містить ознаки очевидної протиправності».

Цікаво, що представниця відповідача, тобто виконкому, у судовому засіданні проти позовних вимог заперечила. І зауважила, що реконструкція на підставі оскаржуваного рішення вже проведена. Тобто лише через три роки після прийняття рішення міськрада вирішила, що воно незаконне і порушує її права.

Як зауважила суддя Наталя Мричко, міськрада покликається на невідповідність намірів забудови вимогам плану зонування, але при цьому не надала жодних доказів цьому. Вона також відкинула інші зауваження, наприклад, щодо порушення закону «Про регулювання містобудівної діяльності» при роботах з реконструкції, адже «такі ймовірні порушення могли бути вчинені вже після прийняття рішення виконкому, а тому не можуть впливати на його правомірність».

Львівська міська рада ще може подати апеляційну скаргу на це рішення протягом тридцяти днів.


Цей матеріал підготовлено за фінансової підтримки National Endowment for Democracy. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди National Endowment for Democracy