Голову Лопатинської селищної ради підозрюють у службовій недбалості і збитках на 600 тис. грн

31 Березня 2023

фото Львівської обласної прокуратури

Червоноградський міський суд Львівської області обрав голові Лопатинської селищної ради Олегу Микитину запобіжний захід у вигляді особистого зобов’язання. Його звинуватили у тому, що під час реконструкції в 2017 році волейбольного поля в Лопатині він не помітив, що підрядник закупив «на папері» майна на майже 600 тис грн. На думку обвинувачення, Олег Микитин навіть не намагався повернути ці гроші, дізнавшись, що селищну раду просто обдурили.

Запобіжний захід буде діяти до 24 квітня 2023 року. Хоч прокурори просили про домашній арешт з 22:00 по 07:00, але суд вирішив, що особистого зобов’язання буде достатньо.

Реконструкцією волейбольного поля у 2017 році спочатку займалося комунальне підприємство Лопатинської селищної ради. На ці будівельні роботи планували витратити 638 тис грн, але виявилось, що комунальне підприємство не може впоратись з усією роботою, тому селищна рада уклала додатковий договір з компанією ТОВ «Домусгруп». Вона і мала завершити реконструкцію. Через це загальна вартість робіт зросла до 1,1 млн грн.

Цікаво, що у Prozorro немає жодної інформації про укладення договору між селищною радою та «Домусгруп». Тодішня головна бухгалтерка Лопатинської селищної ради Світлана Кулич у розмові з НГЛ заявила, що укладений договір просто забули опублікувати в Prozorro.

Згідно з текстом ухвали, слідчі підозрюють, що директор «Домусгруп» під час роботи вніс у довідку про вартість виконаних будівельних робіт інформацію, що він купив певну кількість спортивного інвентарю, лавочки та гумове покриття для стадіону на 593 557 грн, але насправді цього не робив. Потім Лопатинський селищний голова Олег Микитин підписав цей документ без будь-якої перевірки. А згодом, коли з’ясувалося, що підрядник просто обдурив селищну раду, Олег Микитин не звернувся в поліцію чи з позовом до суду про відшкодування збитків. 

До суду Лопатинська селищна рада звернулась лише у січні 2023 року, хоча кримінальне провадження по цій історії правоохоронці відкрили ще у вересні 2021 року. 

До слова, тодішньому директору Ігорю Колодію «Домусгруп» обрали запобіжний захід у вигляді нічного домашнього арешту ще в жовтні 2022 року. Його підозрюють у підробці документів та привласненні майна шляхом зловживання службовим становищем. Домашній арешт тривав до 29 березня 2023 року і поки в судовому реєстрі немає інформації про його подовження. 

ТОВ «Домусгруп» заснували у 2016 році у Львівській області селі Старий Добротвір. Засновниками фірми були Роман Хімка та Ігор Колодій, а зараз офіційним власником підприємства є Володимир Бовдур зі Львова.

За даними YouControl, пік діяльності компанії припадає на 2016-2017 рік. За той період «Домусгруп» отримала держзамовлень на 9,35 млн грн. Але після 2017 року і до сьогодні компанія не отримала жодного державного чи комунального підряду.