Суд взяв під варту підприємця, який привласнив 1,4 млн грн на укріпленні берегів Дністра

20 Березня 2023

Самбірський районний суд постановив взяти під варту підприємця Івана Задорожного, якого підозрюють у привласнені майже 1,4 млн грн на роботах з укріплення берегів Дністра. Судова ухвала передбачає можливість для підозрюваного дочекатися  остаточного вироку суду на волі, сплативши попередньо заставу у 402,6 тис. грн.

Івана Задорожного підозрюють у тому, що він як директор компанії «Гарнобуд», що отримала підряд на укріплення берегу Дністра, вирішив використати дешевші матеріали, щоб здешевити роботи і таким чином отримати додаткові гроші.

Комунальне підприємство «Об’єднане» Самбірської міської ради підписало договір із ТОВ «Гарнобуд» на берегоукріплення річки Дністер в районі міста Самбора у листопаді 2021 року. Вартість робіт, згідно з договором, становила 71 млн грн.

Уже за кілька днів після завершення торгів по берегоукріпленню Дністра поліція відкрила кримінальне провадження за статтями про розтрату майна та службове підроблення. Підозрюваним у цій справі є уже тепер колишній директор компанії «Гарнобуд» Іван Задорожний. За версією слідства, під час робіт з укріплення берегів річки використовувались дешевші матеріали, ніж це було прописано у проектно-кошторисній документації.

Таким чином Іван Задорожний заволодів майже 1,4 млн бюджетних грошей, які перерахувало його компанії КП «Оберіг».

9 березня 2013 року Самбірський районний суд обрав Івану Задорожному запобіжний захід у вигляді тримання під вартою з можливістю виходу на волю під заставу у 402,6 тис. грн.

Додамо, що з січня 2023 року Іван Задорожний вже не є керівником ТОВ «Гарнобуд», його замінила Марія Желіско – директорка комунального підприємства Львівської обласної ради «Технічний нагляд». Власницею компанії є Наталія Гурська-Кучма. З початку 2020 року «Гарнобуд» отримав 18 державних замовлень на 96,6 млн грн.