Для дитсадків одного з районів Львова замовили деякі фрукти дорожче ринку

15 Березня 2023

За результатами відкритих торгів з особливостями Відділ освіти Шевченківського та Залізничного районів Львівської міської ради підписав з ТОВ «Західна регіональна компанія» договір на поставку фруктів на 1,47 млн грн. Ціни ж на окремі продукти виявились суттєво більшими середньоринкових показників.

Оголошений відділом освіти тендер від початку було розділено на два лоти. Один передбачав замовлення продуктів для потреб закладів дошкільної освіти Шевченківського, інший – Залізничного районів міста. І якщо з другим не склалось, єдиний учасник не надав необхідної документації, то для Шевченківського району закупівля пройшла успішно.

Єдиним учасником, хто долучився до цих торгів стало ТОВ «Західна регіональна компанія», яке й стало переможцем. За умовами контракту, фірма за заявками закладів має протягом року доставляти необхідний перелік.

Ціни на деякі одиниці замовлених фруктів є суттєво вищими. Для прикладу, апельсини поставлятимуть за ціною 83,16 грн/кг, хоча на момент підписання договору ціна фрукта на ринку «Шувар» складала 65 грн/кг, а в супермаркеті «Сільпо» апельсини продають по 53 грн.

Лимони коштуватимуть відділу освіти 84,24 грн/кг, а на «Шуварі» – 60 грн/кг і в «Сільпо» – 53 грн/кг. За мандарини платитимуть по 83,16 грн/кг, а не 64 грн/кг чи 80 грн/кг за солодкі мандарини «Клементин» в «Сільпо» (є дешевші «Муркот» за 67 грн/кг). Гарбуз же обходитиметься в 41,52 грн/кг, при тому, що його ціна на початку березня складала 28 грн/кг. На сайті «Сільпо» на момент написання гарбуз відсутній, натомість є банани по 70 грн/кг, а не 83 грн, як в угоді. На низку сезонних фруктів ціни перевірити не вдалося.

Умовами договору коригування цін (при постачанні окремих партій) на окремі товари не передбачено. Замовник лише може зменшити загальну вартість договору та обсяг закупівлі, залежно від реального фінансування видатків відділу освіти. У самому відділі освіти в телефонному режимі нам підтвердили, що ціни на окремі продукти закріплені саме в договорі. Щодо інших питань порадили звертатись з письмовим запитом.

Зареєстрована у жовтні 2021-го року ТОВ «Західна регіональна компанія» за півтора роки підписала через Prozorro вже 1319 договорів на 146,39 млн грн, з яких 68,89 млн грн – це контракти з відділами освіти районів Львова. Раніше «Наші гроші» писали про аномальні для Львівщини ціни на яйця, які пропонувала «Західна регіональна компанія». Пов’язана компанія і з кількома генераціями тендерних «змовників», що працювали на продуктових торгах регіону. Офіційно єдиним власником, а заодно й керівником фірми, значиться львівський підприємець Юрій Бас.

Цей матеріал підготовлено в рамках проекту Інституту висвітлення війни та миру за фінансової підтримки МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю редакції i не відображає погляди МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.