Іранські фірми, які працюють на заході України

18 Листопада 2022

Фото з сайту slovoidilo.ua

У зв’язку із співпрацею Росії та Ірану, результатом якої стали атаки українських міст дронами, «Наші гроші. Львів» вирішили дізнатися, які фірми із іранськими власниками працюють у західних областях України. Це вдалось зробити за допомогою даних, які нам надала аналітична система YouControl.

Ми дослідили Львівську, Івано-Франківську, Закарпатську, Чернівецьку та Тернопільську області. У останніх двох фірми з іранськими власниками взагалі відсутні.

Львівщина

У Львівській області знайшлось 4 фірми з іранськими бенефіціарами.

ТОВ «Егмотрейд» зареєстрована у Львові. Власник та директор фірми іранець, який живе у Києві Албу Алі Алі Абдол Хоссеїн.

Фірма має статутний капітал у 40 тис. грн, працює з 2007-го року. Основним видом її діяльності є продаж гуртом молочними продуктами, яйцями, харчовими оліями та жирами. До 2018-го ТОВка займалась будівництвом, була зареєстрована в столиці і мала у структурі українського власника.

ТОВ «Інекс УІ» також зареєстрована у Львові з 2011-го року. Фірма має директорку Катаріну Ликову, але належить чоловікам з Ірану Джушані Аміну Махаммадалі та Тахері Раду Фархаду Мохамаду Садегу. Перший з них має львівську реєстрацію.

Основною діяльністю фірми вказано оптову торгівлю металами та металевими рудами. Статутний капітал фірми – 12 тис. грн.

ТОВ «Тіатрейд» ще одна фірма у Львові. Власник та директор – Тоотіан Омід. Фірма торгує у роздріб переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами з 2020-го року.

ТОВ «Персімпекс» також зареєстроване у Львові. Фірму відкрили вже під час повномасштабного вторгнення – у вересні 2022-го. Основна діяльність товариства – посередництво у торгівлі товарами широкого асортименту. Власник фірми – іранець Нахідівафі Рейхан Абдулхуссейн. Раніше бенефіціаркою була Юлія Коцур. Директором є Сергій Крижановський. Статутний капітал фірми всього тисяча гривень.

Франківщина

В Івано-Франківській області зареєстровано дві фірми з іранськими власниками.

ТОВ «Украрія» наразі в стані припинення. Відкрили фірму у 2017-му. Місто реєстрації – Яремче. Основною діяльністю підприємства вказано відновлення відсортованих відходів.

Серед власників фірми два іранця та українець. Бенефіціарами вказані Насірі Сейед Мохаммадреза Сейєд Мохаммад, Хоссейнмарді Мехді Яр Хоссейн та Володимир Цвіль. Останній також є директором.

Володимир Цвіль відомий своєю причетністю до касетного скандалу 2000 року. З 2002 до 2004 року був консулом України у Мюнхені. У 2016-му балотувався до Верховної Ради як самовисуванець. До капіталу ТОВ «Украрія» він вніс 2,5 млн грн, як і інші власники.

Ще одна фірма – ТОВ «МТА МТА Груп Україна». Зареєстроване підприємство у селі Назавизів, Надвірнянського району у 2015-му році. Торгує деревиною, будівельними матеріалами та санітарно-технічним обладнанням.

Гасратов Камран Гасим Огли має контрольний пакет у структурі власності фірми. Місцем реєстрації чоловіка вказано місто Дніпро. Він вніс до статутного капіталу 500 грн і є також директором фірми. Яздані Мохаммад Гасем та Яздані Хоссейн Мохаммад – співвласники фірми родом з Ірану. Внесли до капіталу фірми по 250 грн.

Закарпаття

У Закарпатській області приписані три фірми з іранськими бенефіціарами.

ТОВ «Алєвант» зареєстроване у Береговому, власник іранець Бавафаджелодарлу Саттар. Він також директор. Фірма має статутний капітал у 65 тис. грн і займається друком.

Відкрили фірму у 2009-му році. До 2017-го вона мала київську прописку і належала українцям: спочатку Пашкевичам Олександрі та Олександру, згодом Наталії Липко.

Цьому ж іранцю належить ще одне ТОВ – «А-Стілл» зі статутником в одну тисячу гривень. Основна діяльність фірми – оптова торгівля відходами та брухтом. Фірму реєстрували у 2014-му у Маріуполі. Нинішнє місце реєстрації – місто Перечин на Закарпатті.

Фірмі видавали судові накази, якими зобов’язували виплатити борги ТОВ «Метінвест-Ресурс», АТ «Інтерпайп Дніпровтормет» та ККП «Маріупольтепломережа та іншим за порушені умови договору. Загальна сума боргів становить близько 1,5 млн грн.

Ще одна фірма з іранським власником на Закарпатті – ТОВ «Наві компані». Заснована фірма у 2014-му році у Києві. Нинішнє місто реєстрації – Ужгород. Фірма оптом торгує хімічними продуктами та має капітал у 5 млн грн. Власник – Нуріфар Амін Насер. До 2016-го фірма належала Геннадію Золотову.

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.