Редакція ідентифікувала командира взводу «пенсійного» батальйону «Тигр»

01 Серпня 2022

Кілька днів поспіль соціальні мережі кепкують із російського загону добровольців «Тигр», який вирушить або вже й вирушив із Примор’я в Україну для участі у війні.

Підставою для кепкувань стали сюжети місцевих медіа про підготовку добровольців на полігоні Горностай поблизу Владивостоку, із яких випливає, що на війну відправлять в тому числі й бійців передпенсійного та пенсійного віку.

Тигри з Примор’я

«Перший загін із Примор’я вирушить у район бойових дій вже найближчими днями, де воюватиме разом із 155-ю окремою гвардійською бригадою морської піхоти»,— повідомляють в таких матеріалах. Добровольців навчають стрільби з автомата та гранатомета, веденню бою в умовах міста, пересуванню у бою, наданню допомоги пораненим.

«Це люди з “вогником” в очах, хто згадав свою молодість», – так називає їх губернатор Примор’я Олєг Кожємяко, який проінспектував перебіг підготовки добровольців на полігоні. До речі, у добровольці можуть податись всі, віком від 18 до 60 років. Під час навчання новобранці отримують 50 тис. руб. На момент відправки на спецоперацію – ще 150 тис. Потім щомісяця – від 200 тис. руб.

Один із героїв матеріалу Алєксєй представлений як «командир взвода добровольческого батальйона «Тигр». У сюжеті він каже таке:

«Мы должны исполнить свой гражданский долг. Я понимаю отслужили все, но это совсем другое. Это не просто специальная операция, по моему мнению. Это очистка от фашизма, недобили наши деды, мы должны это завершить», – каже Алєксєй.

«Наші гроші. Львів» ідентифікували його як Алєксєя Теліцина. Він народився 12 січня 1990 року, вчився у школі в Уссурійську, закінчив юридичний факультет Уссурійської філії Далекосхідного юридичного інституту МВС рф, вказує він у соцмережах.

З 2003 по 2005 рік служив у військовій частині 40304 (Краснодар, селище Сєвєрний). В Однокласниках пише, що жив в місті Невинномиськ — місто крайового підпорядкування в Ставропольському краї, це менше 5 годин їзди від Краснодару.

Судячи з його старого профілю у ВКонтакті, він потім повернувся додому, оскільки відмічав Уссурійськ на фото за 2015 рік.

155-а окрема гвардійська бригада морської піхоти рф дислокується у Владивостоці та селищі Слов’янка Приморського краю. Відомо, що ця бригада вела бої під Києвом і зазнала великих втрат.

Цей матеріал підготувала ГО «Львівська група» в рамках програми Інституту висвітлення війни та миру «Підтримка регіональних медіа України під час війни» за фінансової підтримки Європейського Союзу та МЗС Королівства Норвегії. Зміст публікації є винятковою відповідальністю ГО i не відображає погляди Європейського Союзу, МЗС Королівства Норвегії чи Інституту висвітлення війни та миру.

Гауляйтерова рать