Будівництво у воєнний час. Що змінює новий закон?

13 Травня 2022

Фото умовне, джерело: ngp-ua.info

Верховна Рада у другому читанні прийняла законопроєкт про спрощення процедур містобудівної діяльності під час воєнного стану. «Наші гроші. Львів» розповідають про основні зміни та плани відбудови зруйнованих міст.

За законом пропонують наступне:

Розміщення тимчасового житла

Тимчасове житло для переселенців дозволять розміщувати на землях будь-яких категорій, окрім крім земель природно-заповідного фонду та історико-культурного призначення.

Його розміщуватимуть за спеціально затвердженими схемами, які розроблятимуть місцеві органи самоврядування. Також цю схему можна розробляти навіть, коли немає основних містобудівних документів (Генерального плану, зонінгу) або схема їм суперечить. При цьому все одно необхідно враховувати існуючу забудову територій, інженерно-транспортну інфраструктуру, червоні лінії тощо.

Цільове призначення землі

Під час воєнного стану допускається невідповідність між видом цільового та функціонального призначення землі. Однак лише для такої діяльності:

1) будівництво або реконструкція будівель для тимчасового проживання переселенців;

2) розміщення підприємств евакуйованих із зони бойових дій;

3) розміщення річкових портів (терміналів);

4) розміщення мереж електропостачання, газорозподільних, водопровідних, каналізаційних мереж.

Перенесення підприємств

Закон регулюватиме розміщення евакуйованих підприємств. Таким підприємствам надається право на користування земельною ділянкою без проведення земельних торгів.

Також планують покращити логістичні зв’язки та розвивати річкові порти та термінали на річці Дунай.

Відновлення зруйнованих міст

Згідно із законом ,пропонують Програму комплексного відновлення населених пунктів та територій. Таку Програму розроблятиме селищна або міська рада. Вона включатиме:

  • загальний опис населеного пункту або території;
  • інформацію про підготовку території та нанесену шкоду через бойові дії. Її окремо фіксують для житлових будівель, промислових приміщень, енергетичної інфраструктури і т. д.;
  • інформацію про технічну можливість та економічну доцільність відновлення пошкоджених об’єктів;
  • пропозиції щодо зміни функціонального призначення територій;
  • попередній фінансово-економічний розрахунок;
  • пропозиції щодо джерел фінансування.

Також ця програма не підлягає стратегічній екологічній оцінці, розгляду архітектурно-містобудівною радою та громадському обговоренню.

 

Матеріал підготовлено за підтримки New Democracy Fund. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію New Democracy Fund.