На догляд за рослинами та озеленення Львова планують витрати понад 18 млн грн

18 Квітня 2022

Квітковий годинник на площі Митній. Львів, квітень 2021. Фото: Гаряча ліеія міста

На послуги з озеленення та утримання зелених насаджень у Львові спрямували вже 18 млн грн. Проте сума неостаточна, оскільки деякі торги ще тривають.

Попри те, що у цей час районні адміністрації традиційно замовляють роботи з озеленення, цього року це зробили не всі. Наприклад, Галицька районна адміністрація скасувала тендер з очікуваною вартістю 8,2 млн грн. Підставою для цього в адміністрації назвали військову агресією російської федерації проти України та введення воєнного стану.

Натомість у Залізничному районі планують на послуги з озеленення витратити 3,97 млн грн. За одним із договорів замовили обрізування дерев за 3,5 млн грн. Ще 365 тис. грн отримає приватний підприємець Володимир Чишинський за поливання клумб та внесення добрив, а також 58 тис. грн заплатять ДП «Скнилів Парк» ЛКП «Зелений Львів» за прополювати квітники. При цьому останні дві закупівлі провели за спеціальною процедурою «Українська визвольна війна» і обрали підрядника без конкурсу. У контракті зазначений термін його дії до кінця воєнного стану.

У Сихівському районі озеленення коштуватиме 7,54 млн грн. За однією закупівлею за різними лотами замовили корчування пнів, обрізку дерев та догляд за насадженнями. Це коштувало адміністрації 3,9 млн грн, з яких 3,2 млн грн отримає приватнйипідприємець Микола Коминський, а решту ЛКП «Зелений Львів» отримає. Ще 3,64 млн грн заплатять за покіс газонів  ЛКП «Під Зуброю».

Адміністрація Личаківського району витратить на благоустрій 4,38 млн грн. При цьому власне на обрізку дерев у Личаківському районі витратять 2,66 млн грн, які сплатять приватному підприємцю Мар’яну Подобі. Окремо аналогічну послугу замовили для району та прилеглих територій (м. Винники, села Лисиничі і Підбірці). Корчування дерев та пеньків коштуватиме пів мільйона, які заплать приватному підприємцю Романові Булці.

Ще 318 тис. грн витратять на поливання клумб та внесення добрив і 52 тис. грн заплатять ДП «Личаків Парк» ЛКП «Зелений Львів» за прополювання квітників. Останні дві закупівлі ‒ за спеціальною процедурою «Українська визвольна війна».  Контракт до кінця воєнного стану або повного виконання робіт по сумі.

Адміністрація Франківського району поки що оголосила лише тендер за кількома лотами на обрізку та видалення дерев. Наразі відомі лише переможці двох із трьох лотів. Такі роботи виконуватиме ДП «Бондарівка» ЛКП «Зелений Львів» за 1,05 млн грн та приватний підприємець Володимир Чишинський за 1,11 млн грн. За останнім лотом очікує на рішення ТОВ «Деревій». Якщо у нього не виявлять порушень, укладуть контракт на 504 тис. грн.

А в Шевченківському районі наразі немає укладених контрактів. Однак адміністрація замовила косіння газонів з очікуваною вартістю послуг 6,9 млн грн. Закупівля поділена на 6 лотів, але наразі за жодним із них немає переможця. Багато учасників пропонують аномально низькі ціни. Якщо вони обґрунтують свої пропозиції, то вартість послуги знизиться до 3,7 млн грн, що майже вдвічі дешевше.

 

Матеріал підготовлено за підтримки New Democracy Fund. Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію New Democracy Fund.