Окупанти з Новосибірська

Редакція знайшла в соцмережах військових російської частини 31665, які за даними розвідки воюють проти України 
18 Березня 2022

Головне управління розвідки Міністерства оборони України опублікувало список військовослужбовців 590 зенітно-ракетного полку (військова частина 31665) із Новосибірська, які беруть участь у скоєнні військових злочинів проти народу України.

Редакція «Наші гроші. Львів» знайшла низку військових із цієї частини в соцмережах і показує фото військових, яких можуть впізнати свідки як тих, хто вчиняв воєнні злочини в Україні.

Варто зауважити, що в самому Новосибірську вже активно хоронять «своїх героїв». За даними місцевого видання «Тайга.Инфо», загинули щонайменше 50 мешканців регіону.

***

Як повідомила розвідка, керівником їхнього штабу і заступником командира полку є Ибатуллин Рудольф Жавдатович (Ібатуллін Рудольф Жавдатович). Ми знайшли його профілі одразу в двох соцмережах: Вконтакті та Однокласниках, його дату народження нам підтвердило ще одне джерело – 3 квітня 1974 року.

Полковник раніше командував 606-м гвардійським зенітним ракетним полком (військова частина 61996), який за даними російських сайтів дисколується у місті Електросталь, що в 60 кілометрах від Москви. Саме таку адресу вказував у своєму профілі Ібатуллін в одній із соцмереж.

Коли військова частина святкувала 90-річчя у кінці 2018 року, то її командиром ще був Рудольф Ібатуллін. В газеті за той же період повідомили, що «особистий склад 606-го гвардійського зенітного ракетного полку з гідністю і честю виконував та виконує свій військовий обов’язок, у тому числі за межами країни: у В’єтнамі, Ємені, Монголії, Афганістані, Сирії».

Оскільки профілі Ібатулліна закриті, то його родичів достеменно встановити не вдалося. Щоправда, ми знайшли протокол власників будинку в російському місті Тосно (поблизу Санкт-Петербургу), на вул. Леніна, 29, де в списку мешканців вказана людина із іменем, яке повністю співпадає, а також ще двома членами сім’ї.

Начальником інженерної служби у військовій частині 31665, за даними розвідки, є Поберезкин Алексей Владимирович. Ми знайшли підтвердження ще в одному джерелі, що він справді служив там, а також встановили його дату народження – 17 листопада 1977 року. Ось його сторінка в «Однокласниках».

У нього в друзях ми знайшли й інших військових, наприклад, начальника розвідки Попкова Алексея Валерьевича (Попкова Олексія Валерійовича), який вказує, що народився 13 січня 1975 року. На своїй сторінці він також поділився старими фотографіями з роботи.

Окупант активно ставить «лайки» ворожим повідомленням, наприклад у другий день нападу Росії на Україну йому сподобалось повідомлення: «Тепер главное, чтобы мы по привычке не взяли Берлин», а потім він вподобав інформацію про десант в Гостомелі і так далі.

Аналогічно через зв’язки ми спочатку знайшли дружину, а потім і мати ще одного російського військового – начальника зв’язку-заступника начальника штабу зв’язку Деева Александра Владимировича (Дєєва Олександра Володимировича).

Його мати похвалилась в себе на сторінці і його фотографіями у військовій формі, і новими погонами підполковника – «Мой герой», написала вона.

Активно «лайкає» підтримку окупантів і Ольга Псурцева, яка є дружиною Псурцева Андрея Вадимовича (Псурцева Андрія Вадимовича) – таким же є ім’я техніка-оператора військової частини окупантів.

Його сторінки у Вконтакті та Однокласниках не дуже інформативні, натомість дружина явно радіє публікаціям друзів, де наприклад, просять «поддержать наших ребят, которые сейчас творят историю защищая мирное население Донбасса и Украины от нацистов».

Одна з тих, кого нам вдалося ідентифікувати моментально – це Климова Юлия Геннадьевна (Клімова Юлія Геннадієвна). У своєму профілі у Вконтакті вона сама написала, що працює у військовій частині 31665. Живе у Новосибірську, закінчила місцевий авіаційний технічний коледж. А за даними Головного управління розвідки Міністерства оборони України, у російській військовій частині працює на посаді старшого радіотелеграфіста.

На своїй сторінці вона щедро поділилась побутом на роботі: від вечірок до занять із медичної допомоги.

Завдяки фотографіям, які вона завантажила у альбом «Армейский», ми ідентифікували ще кілька людей. Наприклад, техніка частини Александра Кравченка (Олександра Кравченка). Так його звати у Вконтакті, але в Однокласниках він – «Александр Лютый».

Або на ще одній фотографії ми знайшли Марину Луткову (Васильеву), але в списку розвідки її немає. На її сторінці ці ж та інші фото зі служби.

У списку друзів Юлії Клімової вказані Максим Ширяєв (Максим Ширяев) і Сергій Бацулін (Сергей Бацулин). Такі ж імена фігурують у списку розвідки як «начальник расчета» і «командир взвода» військової частини 31665.

Редакція уклала список акаунтів і інших окупантів, які за даними розвідки входять до 590 зенітно-ракетного полку, але наразі не можемо точно підтвердити, чи це не однофамільці. Тому ми опублікуємо цю інформацію, як тільки зможемо її підтвердити.