Onur поступився землякам з Özgün в боротьбі за майже півмільярда від ЛОДА

04 Лютого 2022

Фото ілюстративне. Джерело: "Полтавщина"

Департамент дорожнього господарства Львівської обласної державної адміністрації, за результатами двох тендерів, уклав угоди на поточний дрібний ремонт 1 261 км доріг місцевого значення на загальну суму 427 млн грн. Угоди уклали із дочірнім підприємством «Екранбуд» ТОВ «Екран» (далі ДП «Екранбуд») та турецькою компанією «Özgün yapi sanayi ve ticaret anonim şirketi».

В обох тендерах конкурентом переможців виступав найбільший підрядник з ремонту доріг Львівщини турецька компанія «Онур Конструкціон Інтернешнл». Нагадаємо, «Онур» залишається фаворитом «Укравтодору» і лише за минулий 2021 рік отримав  державних замовлень на 39,5 млрд грн, з яких у Львівській області 6,1 млрд грн.

У першому тендері за ремонт 684,8 км доріг «Онур Конструкціон Інтернешнл» програло турецькій компанії «Özgün yapi sanayi ve ticaret anonim şirketi». Різниця між пропозиціями учасників становила близько 1 млн грн. За договором, переможець торгів буде ремонтувати, зокрема, дороги між Стриєм та Журавно, Ходоровом та Вербицею, Тростянцем та Роздолом тощо. Договір на ремонт укладено до кінця 2023 року. У 2022 році передбачено фінансування у розмірі 5 млн грн, а у 2023 — 217,4 млн грн.

«Özgün yapi sanayi ve ticaret anonim şirketi» – відома турецька компанія, яку контролює родина Шентюрк. Президентом компанії є Абдурахман Шентюрк. Компанія активно працює на міжнародному ринку, але в Україні вперше почала подаватись на тендери лише у 2021 році. Спочатку дуже невдало, але після кількох оскаржень в АМКУ, справи фірми дещо покращились.

У другому тендері на поточний ремонт 576 км доріг «Онур Конструкціон Інтернешнл» програло не лише землякам «Özgün», але й  ДП «Екранбуд», яке запропонувало виконати роботи на майже 18 млн грн  дешевше.

За контрактом підрядним відремонтує, наприклад, дороги між Лавочним та Тухолькою, Східницею та Верхнім Синьовидним, Славським та Вигодою тощо. Ремонти також розраховані на два роки: 5 млн грн у 2022 році та 200 млн грн у 2023 році.

ДП «Екранбуд» є дочірнім підприємством ТОВ «Екран», яке належить відомій стрийській родині – Ларисі, Мирославу, Юрію і Зіновію Карпінським. «Екраном» керує Зіновій Карпінський, який є колишнім депутатом ЛОДА та у 2020 році балотувався до Стрийської міської ради. Його син Мирослав наразі є депутатом Стрийської міської ради та у 2020 році балотувався до Львівської обласної ради від партії «Голос». З початку минулого року «Екранбуд» отримало державних замовлень на близько 239 млн грн.