Виконком дозволив 15-поверховий готель в зоні для лікарень скандальному забудовникові

28 Січня 2022

Візуалізація готелю із засідання містобудівної ради

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 28 січня, дозволив збудувати 55-метровий готель в зоні лікувальних закладів. Перед прийняттям цього рішення об’єкт вирішили перейменувати на «реабілітаційний центр з готельними номерами», оскільки готелі для цієї зони не передбачені.

А забудовником стане компанія Романа Михайліва – із публікацій в ЗМІ він відомий як власник самовільно встановлених МАФів і будівлі львівського ресторану «Хутірець», яку намагалась знести виконавча служба та Львівська міськрада: як виявилось, ресторан за документами був житлом.

Перейменований готель

Фактично це зміни до вже існуючих містобудівних умов, оскільки перші МУО для забудови ділянки площею майже 4,7 га на вулиці Вернадського виконком видав восени 2020-го. Тоді замовником будівництва в документі вказали управління земельних ресурсів міськради, бо право оренди ділянки мали продати на аукціоні. У документі прописали, що тут можуть будувати зблокований комплекс поліклініки і лікарні та обслуговуючих приміщень висотою не вище 20 метрів.

ПП «Лев міста 2012», що належить Роману Михайліву, отримало цю землю в оренду восени 2020 року. Тож тепер, коли землю орендує приватна компанія, виконком не лише вписав назву забудовника в містобудівні умови, а й вніс значні зміни до висотності та переліку майбутніх об’єктів.

Так, максимальна висота комплексу закладів охорони здоров’я, обслуговуючих будівель та об’єктів інженерного забезпечення не має перевищувати 25 метрів. Крім того, тут додали готель для відвідувачів висотою 55 метрів. Саме так було вказано в тексті проєкту рішення виконкому.

Але коли редакція «Наші гроші. Львів» звернулась за коментарем про те, яким чином в зоні лікувальних закладів має з’явитись готель, то в прес-службі Львівської міської ради повідомили наступне:

«Забудовник уточнив наміри забудови та звернувся в управління архітектури та урбаністики з листом щодо того, щоб викласти назву об‘єкта в наступній редакції: «Нове будівництво ПП «Лев міста 2012» комплексу закладів охорони здоров’я, реабілітаційного центру з готельними номерами, обслуговуючих будівель та об’єктів інженерного забезпечення на вул. В. Вернадського у м. Львові».

Змінами до існуючого детального плану цієї території теж не передбачено будівництво готелю. Лише поліклініки, лікарні і обслуговуючих приміщень.

Із засідання містобудівної ради стало відомо, що цей «готель-реабілітаційний центр з готельними номерами» матиме 15 поверхів, а нижчі будівлі – це майбутній пологовий будинок «Лелека» та кілька медцентрів.

Візуалізація готелю із засідання містобудівної ради

Сусідній об’єкт

Крім того, сьогодні ще одні містобудівні на забудову цієї землі видали ТОВ «Медіка». У липні 2021 року депутати Львівської міськради дозволили «Лев міста 2012» передати частину ділянки, а саме 2 га, в суборенду цій компанії.

Зліва (жовтим) – територія забудови «Медіка», справа (червоним) – «Лев міста 2012»

Суборендар на своїх двох гектарах отримав право будувати медичний центр висотою не вище 25 м. Він буде сформований з двох окремостоячих будівель висотою в 5 поверхів. Перша будівля буде висотою в два поверхи, а от два крила стаціонару – висотою в 5 поверхів.

Візуалізації майбутнього медцентру «Медіка» із документів, наданих забудовником на містобудівну раду

Цікаво, що на містобудівній раді обговорили лише проєкт «Медіка» з будівництва медцентру, а от проєкт «Лев міста 2012», в тому числі їхній 55-метровий готель, не обговорювали і не розглядали, лише згадали кількома реченнями. Але в управлінні архітектури вважають, що цього достатньо і «на містобудівній раді доповідач розповідав про наміри всіх юридичних осіб».

ТОВ «Медіка» належить Інні Догадіній із Чернівців. Раніше вона була співвласницею ТОВ «Шведсько-українська клініка «Енгельхольм». На засіданні містобудівної ради її членам також повідомили, що одним із замовників проєкту є клініка Angelholm.

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.