В Золочеві знову зробили ремонт до проведення торгів

02 Грудня 2021

Золочівська міська рада. Фото: Наші гроші. Львів

Золочівська центральна районна лікарня провела два аукціони на ремонт вже відремонтованих амбулаторій. Йдеться про дві будівлі в селах Гологори та Вороняки, які входять до Золочівської громади.

Обидві спрощені допорогові закупівлі оголосили 18 листопада. Згідно з тендерною документацією, медики хотіли замінити вікна та двері на металопластикові, встановити сантехніку та оновити приміщення амбулаторій всередині. Однак, як підтвердили редакції «НГ. Львів» в обох амбулаторіях, , сантехніка, вікна та двері там вже встановлені і всередині є все потрібне.

«Ремонту не потребуємо. Нам зробили пандус, туалет для людей з інвалідністю, косметичний ремонт, вікна та двері замінили», − розповіла нам працівниця амбулаторії села Вороняки.

«У нас є все, хіба що дах потрібно буде зробити. Двері-вікна металопластикові, все поміняли, світильники нові, на першому поверсі повністю капітальний ремонт зробили, на другому хіба що косметичний потрібний буде», − зазначила молодша медсестра амбулаторії в селі Гологори.

Два аукціони

На перший аукціон з ремонту амбулаторії в селі Вороняки прийшла тільки одна компанія – ТОВ «Буд Престиж Захід». На сьогодні лікарня вже оприлюднила повідомлення про намір укласти з нею угоду. Фірма готова взяти за свої послуги 228 тис. грн – рівно стільки, скільки й була очікувана вартість закупівлі.

Компанія «Буд Престиж Захід» зареєстрована 2016 року в Золочівському районі. Спеціалізується на будівництві. Її власником є депутат Золочівської районної ради Роман Ящук.

Амбулаторія в селі Вороняки станом на 30 листопада Фото: Віталій Кравчук

Другий аукціон на оновлення амбулаторії в селі Гологори відбувся 1 грудня. У ньому взяли участь фірма «Буд Престиж Захід» та ТОВ «БК «Терон Девелопмент». Очікувана вартість ремонту була 379 тис. грн, однак під час аукціону учасники знизили свої пропозиції. Нижчу ціну запропонувала фірма «БК «Терон Девелопмент» − 200 тис. грн за роботи.

Амбулаторія в селі Гологори станом на 30 листопада. Фото: Віталій Кравчук

«Ремонти вже зроблені»

Фотографії вже відремонтованих амбулаторій редакції «НГ. Львів» надав Віталій Кравчук, керівник громадської організації «Слуга народу України». Він їздив оглядати ці об’єкти з підприємцем, який хотів взяти участь в закупівлях. А для цього необхідно було надати, згідно з вимогами тендерного комітету,  акти огляду об’єкту, де планувались роботи.

Однак, коли вони приїхали на об’єкти, то побачили, що амбулаторії вже відремонтовані. При цьому, за словами Кравчука, акти огляду об’єкта їм не хотіла підписати уповноважена із закупівель Золочівської центральної райлікарні Ірина Булава.

«Вона сказала, що не може цього зробити, бо ремонти вже зроблені. Як уповноважена пояснила нам, раніше була потреба оновити будівлі, тому міський голова Золочева Ігор Гриньків дав вказівку співпрацювати з певними компаніями», − розповів Віталій Кравчук.

Водночас уповноважена із закупівель Золочівської центральної райлікарні Ірина Булава заперечила його слова, сказавши, що до неї ніхто з приводу довідок не звертався.

А найцікавіше, що, як виявилось, лікарня не має коштів на вже проведені ремонти! І підприємці, які виконали роботи, за словами посадової особи грошей не отримають. З аукціоном чи без.

Ірина Булава зателефонувала нам ввечері та зявила, що обидві закупівлі скасують. Лікарня, за її словами, не має фінансової можливості цього року відремонтувати амбулаторії. Детальніше ситуації із сумнівними аукціонами вона не з’ясувала, бо не уже не бачила в цьому потреби.

Нагадаємо, це вже не перший випадок, коли в Золочівській громаді проводять торги вже після того як провели ремонти.  У листопаді Золочівська міська рада оголосила відкриті торги на оновлення сільського адмінбудинку, хоча ці роботи саме завершувала фірма ТОВ «Техбудгруп». Компанія належить депутату Золочівської міської ради Василеві Кривуцькому. Детальніше про цю історію − в нашому тексті «Ремонт на всю голову».

А також − дивіться у нашому відео «Таємничий ремонт в Золочеві».

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.