Прокуратурі не вдалось довести «естетичну шкоду» готелю на Франка

30 Листопада 2021

Проєкт готелю Ibis Red. Візуалізація: Shvets and Partners

Восьмий апеляційний адміністративний суд не задовольнив позов Галицької окружної прокуратури міста Львова, в якому вона намагалась заборонити будівництво готелю на вулиці Івана Франка, 23 у Львові.

Джерело: рішення опубліковане в Єдиному реєстрі судових рішень 26 листопада.

Галицька окружна прокуратура намагається скасувати містобудівні умови та обмеження на будівництво готелю, які видані ТОВ «Чародійка Холдинг». Компанія пов’язана з найбільшим львівським будівельником Avalon. Офіційно належить кіпрському офшору Ай.Ес.Ворлдвайд Менеджмент ЛТД та венсурному інвестиційному фонду «Камет».

Тут компанія планує збудувати готель французької мережі Ibis Red у приміщенні колишнього салону «Чародійка», збудованого у 70-х роках минулого століття.

У апеляційному суді правоохоронці оскаржували рішення суду першої інстанції, який у серпні відмовив у забезпеченні позову, а саме зупиненні робіт.  Суд першої інстанції вважав, що прокуратура не надала жодних доказів того, в який спосіб будівництво порушує права держави.

Проте в апеляції прокурори не змінили аргументів і знову стверджували, що проектований об’єкт не буде гармонійним в межах історичного ареалу, а також «буде наносити фізичну та естетичну шкоду пам`яткам, їх сприйняттю та сприйняттю історичного середовища міста Львова, порушувати архітектурно-просторову організацію історичного ареалу».

Апеляційний суд не підтримав прокуратуру і визнав недостатніми докази про «порушення естетичного сприйняття». Водночас зазначив проблему щодо відповідності відповідачів. Справа в тому, що дозвіл на проведення будівельних робіт надані Інспекцією ДАБК у Львові. А предметом позову прокуратури є скасування містобудівних умов та обмежень, виданих виконкомом ЛМР товариству «Чародійка холдинг». При цьому будівельні роботи виконує підрядник «Девелопмент інвест груп». А прокурор просить заборонити проводити будівельні роботи особам, які не є відповідачами у справі.

Отже, на думку суду, заходи забезпечення позову не стосуються предмету позову. Постанова набрала законної сили і прокуратура не зможе її оскаржити.

P.S: Естетика від прокурорів    

Це не перший випадок, коли Галицька окружна прокуратура вважає, що певні новобудови не впишуться в історичний ареал Львова. У вересні вона намагалась оскаржити МУО на будівництво готелю на вул. Шота Руставелі 7, про що писали «Наші гроші. Львів». Серед аргументів також була «фізична та естетична шкода пам’яткам та сприйняттю історичного ареалу Львова». Натомість суддя зазначила, що оцінка прокурорів про «дисгармонуючу споруду» є суб’єктивною, а тому аргумент не є підставою для заборони будівельних робіт.