Батько з сином «розпиляли» 740 тис. грн від ЄС на сушильній камері для мостиських комунальників

25 Листопада 2021

Фото ілюстративне. Джерело: Агропрофі

Комунальне підприємство «Фрут Банк» Мостиської міської ради підписало договір із ТОВ «Укрсушка ЛТД» на закупівлю сушильної камери за 738,7 тис. грн. Придбана камера IDC100 може обробляти 3 тонни продукції за добу.

Фірма-переможець торгів зареєстрована лише наприкінці 2019 року і це для неї перше державне замовлення. Але змагалась вона з пов’язаною компанією.

Про «Фрут Банк»

Комунальне підприємство «Фрут Банк» створено в межах реалізації проєкту «Створення парку агропереробки», що фінансується за рахунок грантових коштів Євросоюзу. Та за підтримки та участі місцевих фермерів, сільськогосподарського кооперативу «Фермерська родина» та Мостиської і Судововишнянської ОТГ. Загальний бюджет проєкту агропереробки становить 22,5 млн грн.

За договором придбали сушильну камеру IDC100, яка може обробляти 3 тонни продукції за добу.

Про тендер

Окрім ТОВ «Укрсушка ЛТД» участь у торгах взяла фірма із схожою назвою ТОВ «Екосушка». Обидві компанії зареєстровані у Дніпрі, а юридична адреса «Екосушки» збігається з адресою дніпровського автовокзалу.

Хоча «Екосушка» зареєстрована понад два роки тому, раніше фірма не брала участі у публічних закупівлях. Різниця у цінових пропозиціях компаній становила лише 15 грн. Попри це учасники не торгувались, а тому економія на торгах становить все ті ж 15 гривень від очікуваної вартості закупівлі.

Спільні засновники і адреси  

Обидві компанії зазначили, що вони є виробниками сушильних камер, проте «Екосушка» сертифікатів на техніку не надала. В решті тендерна документація обох фірм була надто схожою. Компанії використовували однаковий текст, шрифти та оформлення для документів, що треба було подати  у довільній формі.

Окрім цього, обидві фірми при подачі пропозицій зазначили один і той самий номер телефону як контактний.

Власником ТОВ «Укрсушка ЛТД» є Ігор Ситник (70% статутного капіталу) і Володимир Ситник (30%).

А власником «Екосушки» є Людмила Лавренова (40%) та знову Володимир Ситник (60%). За даними YouControl, він прописаний у селі Хащеве, що у  Дніпропетровській області. У цьому ж будинку, згідно зі статутними документами «Укрсушки ЛТД», раніше проживав Ігор Ситник.

Зараз Ігор Ситник проживає на вул. Сімферопольській у Дніпрі. За даними реєстру  юридичних осіб, колись там проживав і Володимир Ситник.

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.