Забудовнику не вдалось оскаржити арешт на 14 га у Брюховичах

24 Листопада 2021

Вигляд на ділянку. Фото Наші гроші. Львів

Шевченківський районний суд Львова відмовив ТОВ «Оріон-Експорт» у знятті арешту на дві ділянки у Брюховичах загальною площею 14,3 га. Одна з ділянок перебуває в оренді, а інша – у власності «Оріон-Експорту».

Фірма належить до групи компаній «Інтергал-Буд» львівського бізнесмена, колишнього нардепа Володимира Зубика. Компанія заявила про намір вести будівництво на цій території, але прокуратура підозрює, земля у незаконний спосіб вибула із земель лісового фонду.

Джерело: ухвали, які оприлюднені у Єдиному державному реєстрі судових рішень 22 листопада цього року.

У квітня цього року поліція розпочала розслідування щодо цієї землі. Ще у 2000 році Брюховицька селищна рада вилучила 14,3 га території Львівського лісопаркового господарства і віднесла їх до земель запасу. Після цього рада передала територію колишнього лісу ТОВ «Оріон-Експорт» в оренду на 50 років для будівництва відпочинкового комплексу.

Потім селищна рада поділила цю земельну ділянку на дві: 13,2 га та 1,15 га, більшу ділянку передала в оренду, а менша перейшла в приватну власність «Оріон-Експорт». Восени 2020 року, незадовго до приєднання до Львівської ОТГ, селищна рада затвердила містобудівні умови і обмеження для будівництва там відпочинкового комплексу та санаторіїв.

Відомо, що ТОВ «Оріон-експорт» звернулось до управління екології Львівської міської ради і повідомило про намір зрубати дерева й почати будівництво на землі.

Дерева на ділянках. Фото: Наші гроші. Львів

Розгляд в суді

У обох скаргах представники компанії назвали однакові причини для скасування арешту ділянок. Мовляв, «Оріон-Експорт» не було присутнім при розгляді питання про арешт майна, а сам арешт нібито накладений необґрунтовано. Зокрема покликався на рішення господарських судів у 2002-2003 рр., згідно з якими ділянки були надані із земель запасу, а не із земель лісового фонду, і вони не відносились до земель рекреаційного призначення.

Також повідомляли, що компанія є користувачем землі на законних підставах і жодних дій щодо вони також повідомили, що «на даний час, жодні роботи на земельній ділянці не ведуться і в силу специфіки такої (ділянки – ред.), вона не може бути прихована, переміщена, зіпсована, пошкоджена, знищена чи перетворена».

На думку представника компанії, арешт фактично зупиняє підприємницьку діяльність «Оріон-Експорт». Інших активів, окрім цієї землі, фірма немає. Але має господарські зобов’язання перед контрагентами, виконання яких залежить від можливості користування цими ділянками. Ще прокуратура нібито не надала достатніх доказів для застосування саме такого заходу (арешту).

Прокуратура надала лише один аргумент на свій захист, зазначивши, що земельні ділянки у незаконний спосіб вибули із земель лісового господарства, у зв’язку з чим проводиться розслідування. А «Оріон-Експорт» має затверджено містобудівні умови для забудови, тобто у разі скасування арешту, не буде можливості зберегти ліс.

Саме тому суд вирішив, що доки триває досудове розслідування, запобіжний захід у вигляді арешту є правомірним.

Про компанію

ТОВ «Оріон-Експорт» зареєстровано у Львові, а його власниками є Оксана Кіндрат (50% від статутного капіталу), ТОВ «Фірма Інтеграл» (15%), ТОВ «Рєнт Сервіс» (15%) і «Компанія з управління активами «Крістал ессет менеджмент»» (20%). Компанія належить до групи «Інтеграл-буд» ‒ одного з найбільших забудовників України. Основним бенефіціаром групи є колишній народний депутат Володимир Зубик.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.