Виконком не погодив нову чергу будівництва забудовнику на сихівських ставках

19 Листопада 2021

Житловий комплекс "Старий Сихів" з висоти пташиного польоту. Фото: ЛУН.ua, 2021 р

Виконавчий комітет не погодив будівництво ще однієї багатоповерхівки на вул. Зеленій, 273. Йдеться про завершення ЖК «Старий Сихів». Видачу містобудівних умов та обмежень забудовник ПП «Спорт-рекреація» раніше вимагало через суд.

Житловий комплекс «Старий Сихів» має вже збудовані п’ять десятиповерхових будівель. А незатверджений проєкт МУО передбачає добудову останнього, шостого будинку висотою до 36 метрів.

Як раніше писали «НГ. Львів», у 2014 році фірма «Спорт-Рекреація» отримала в оренду на 5 років дві ділянки на вул. Зеленій, 273, де знаходяться сихівські ставки. Тут компанія повинна була облаштувати два озера та побудувати тимчасовий заклад харчування. У договорах оренди забороняли самовільну забудову землі.

Але вже у 2015 році фірма отримала від управління архітектури міської ради перші МУО на будівництво багатоповерхівок з громадськими приміщеннями. А наступного року − містобудівні умови та обмеження на будівництво ще чотирьох багатоповерхівок на іншій ділянці.

У 2016 році Львівська міська рада намагалася через суд повернути дві земельні ділянки, однак безуспішно. В результаті під час будівництва житлового будинку в 2017 році забудовник осушив дві водойми. Він проігнорував вимоги про усунення порушень від Сихівської районної адміністрації та управління природних ресурсів Львівської міськради.

Суди і нові вимоги

Вперше із наміром добудувати шостий будинок «Спорт-рекреація» звернулось ще в жовтні 2020 року. На тодішньому засіданні заступник міського голови з містобудування Любомир Зубач зазначив, що «на жаль, від тієї назви тільки саме слово «спорт» залишилося більше нічого». «За» видачу МУО не проголосував жодний член виконавчого комітету.

Тоді забудовник звернувся до суду, який став на бік забудовника у двох інстанціях. Першій та апеляційній. Наприклад, суддя адміністративного суду Олександр Коморний зазначив, що відмова виконкому не має жодних підстав.

Окрім того, компанія хоче добудувати останній шостий будинок на підставі договорів оренди від 2019 року. Їх підписали на п’ять років для будівництва і обслуговування багатоквартирного житлового будинку.

Хоча у квітні апеляційний зобов’язав міську раду видати містобудівні умови на шостий будинок, ЛМР вирішила оскаржити рішення у Верховному Суді. У вересні відкрили касаційне провадження, а тому судовий спір наразі триває.

Що з озерами? Озер вже немає

На засіданні 19 листопада 2021 року після оголошення питання, міський голова поцікавився долею ставків у місцевості.

‒ А що з тими озерами, які там були? ‒ запитав Андрій Садовий.

‒ Озер там на сьогоднішній день вже немає. Поряд збудовано два житлові комплекси, залишається ділянка в центрі, яку хочуть забудувати, ‒ відповів головний архітектор Львова Антон Коломєйцев.

На це міський голова відповів, землю виділяли під спортивну рекреацію, а зараз бачимо бажання її забудувати.

Під час голосування 3 членів виконкому проголосували проти і 5 – утримались. В результаті рішення не прийняли.

Львівське підприємство «Спорт-Рекреація» зареєстроване 2004 року. Його власниками є непублічні Василь Грималяк, Тетяна Борис та Тарас Герега. Останній також володіє ПП «Консультативна компанія «Тріада», яка спеціалізується на оренді майна.

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.

 

Помилки на карті