Галицькій прокуратурі не вдалось зупинити будівництво Різника на Липовій Алеї

Майбутній житловий комплекс. Візуалізація забудовника

Західний апеляційний господарський суд не зупинив будівництво багатоповерхівок на вул. Липова Алея на вимогу Галицької окружної прокуратури. Остання оскаржує передачу міською радою земельної ділянки забудовнику. Для забезпечення позову прокуратура намагалась заборонити проводити там будівельні роботи.

Джерело:  постанова опублікована у Єдиному реєстрі судових рішень 11 листопада.

Що відбувається на Липовій Алеї

На цій території планує будівництво ТОВ «Актив-Комплект», власником якого є Олексій Різник, юрист депутата міськради від «Європейської солідарності» Григорія Козловського.

У червні 2021року міська рада погодила там будівництво п’яти  багатоквартирних житлових будинків на 17 секцій із громадськими приміщеннями. Також там буде дві багатофункціональні будівлі. Загалом у новому комплексі передбачено 35 тис. м2 житлових площ, а також приміщення спортивного призначення та дитячий садок.

Будівництво комплексу суперечить генеральному плану міста, оскільки тут передбачено розміщення спортивних центрів та озеленених територій і не передбачено будівництво житла.

Водночас, територія не має зонування, тому в лютому цього року депутати міськради проголосували за детальний план цієї території, а міський голова його затвердив. При цьому проєкт ДПТ не погодила архітектурно-містобудівна рада через те, що архітектори не отримали інформації про реальну щільність житлового комплексу, також детальний план не передбачав розрахунки транспортного навантаження на вулиці Липова Алея. Раніше цю територію резервували для розбудови допоміжної інфраструктури стадіону «Україна».

Сумнівна оренда

Галицьку окружну прокуратуру натомість зацікавило як «Актив-Комплект» отримало в оренду ділянку для будівництва. Зараз це територія площею 2,8 га, яка утворилась після об’єднання двох ділянок ‒ 2 га і 0,8 га. Перші 2 га «Актив-Комплект» отримало в оренду після того, як придбало за 27,4 млн грн торговий комплекс, який належав футбольному клубу «Карпати».

Натомість на інших 0,8 га у компанії не було нерухомості. Однак це не завадило депутатам ще в 2019 році передати і цю ділянку в оренду на 10 років. За ухвалою фірма мала будувати громадські споруди  і багаторівневий паркінг.

Галицька окружна прокуратура веде дві справи по Липовій Алеї ‒ кримінальну та господарську.

За кримінальним провадженням, прокурори підозрюють, що підставою для оформлення 0,8 га землі стали недостовірні документи. Наразі за цією справою триває вивчення документів.

Суд благословляє будівництво

За господарським позовом прокуратура намагається визнати недійсним договір оренди через наявність кримінального провадження. Остаточного рішення у справі наразі немає.

Тому прокуратура клопотала заборонити підготовчі та будівельні роботи. Але у суді першої інстанції прокуратурі відмовили. Тоді, у серпні 2021 року суд зазначив, що договори про оренду та видача МУО, ще не означають проведення будівництва та зміну стану земельної ділянки. А заявник не надав доказів, що ТОВ «Актив-Комплект» виконує підготовчі чи будівельні роботи.

У апеляції прокурори вже долучили повідомлення про початок підготовчих робіт від вересня 2021 року. Дозволи видала Інспекція державного архітектурно-будівельного контролю у Львові.

Попри наявність документу про дозвіл на виконання будівельних робіт, суд не задовольнив позов, оскільки дозволи отримані у жовтні, тобто пізніше рішення першої інстанції. Натомість в апеляції суд не може розглядати докази, яких не існувало на момент першого рішення.

Читайте нас в Instagram і Telegram

Підтримати нас

Коментарі