Фірми з однією технікою поділили три мільйони від Львівської залізниці

05 Жовтня 2021

Фото ілюстративне. Джекрело: verisail

Пов’язані компанії «Дана» та «Нектар» розіграли 3,03 млн грн на закупівлю дерев’яних шпал для регіональної філії «Львівська залізниця».

Обидва учасники подали на торги документи з однаковими дефектами друку або сканування, що свідчить про їхню підготовку на одній техніці. Також у своїх довідках про працівників на інших торгах фірми вказали спільного працівника. У МПП «Дана» він записаний як «верстатник», а в ТОВ «Нектар» − «робітник». Пов’язує конкурентів і спільна техніка, як свідчать їхні довідки про обладнання. Наприклад, вони орендують один сідельний тягач Renault Premium в Богдана Раньовського – директора підприємства «Дана». А декілька приміщень, зокрема столярного цеху за різними адресами, в львів’янки Юлії Давиденко.

Також на інші тендери підприємство «Нектар» подало відгук про співпрацю від компанії «Дана», де та назвала свого конкурента «відповідальним та надійним постачальником». Йшлося про продаж компанії «Дана» деревини на 306 тис. грн.

Учасники зустрічалися на торгах вісім разів з 2017 року, за даними проєкту Clarity. В основному вони не змагалися між собою та перемагали по черзі.

Про ціну

Під час цього аукціону конкуренти також не знижували своїх пропозицій, але ціна ТОВ «Нектар» була на 154 грн дешевшою – тому договір підписали з нею. Згідно з угодою, вона поставить товар на Рава-Руський шпалопросочувальний завод на Львівщині. Йдеться 3 075 дерев’яних обрізних непросочених шпал типу 1 для залізниць широкої колії.

Одну таку шпалу компанія продасть по 985 грн (без ПДВ), хоча, як свідчить Prozorro, інші постачальники пропонують їх дешевше. Наприклад, філія «Центр управління промисловістю» АТ «Українська залізниця» в серпні цього року замовила шпали по 703 грн за штуку (без ПДВ), тобто – на 282 грн дешевше. А Донецька залізниця в травні цього року взагалі придбала їх по 498 грн за штуку (без ПДВ), дешевше на 487 грн.

Про конкурентів

Підприємство «Дана» зареєстроване 1994 року в Дрогобицькому районі. Власницею фірми є мешканка Дрогобича Віра Дуплика, якій також належить частка ТОВ «Наталі» та ТОВ «Кратер», що займаються вантажними перевезеннями.

Компанія «Нектар» зареєстрована в Самбірському районі, а її власниками є житель Дрогобича Мирон Гаврилів та мешканка Київської області Наталія Андріюк. Остання також співволодіє ТОВ «Юлія», яке спеціалізується на оптовій торгівлі.

Протягом 2020-2021 років фірма «Нектар» отримала державних замовлень на 20,6 млн грн, а компанія «Дана» − 9,7 млн грн.

 

Ця публікація стала можливою завдяки фінансовій підтримці Black Sea Trust, a Project of the German Marshall Fund of the United States. Думки, висловлені в цій публікації, не обов’язково представляють думку Black Sea Trust або його партнерів.