Підозрювану інспекторку Галицької митниці відпустили під особисте зобов’язання

01 Жовтня 2021

Фото з сайту vse.media

Суддя Мостиського районного суду Львівської області Юрій Кічак обрав запобіжний захід у виді особистого зобов’язання для інспекторки Галицької митниці Мар’яни Путрі, яку підозрюють в отриманні хабаря. Суд також арештував земельну ділянку підозрюваної, що знаходиться в селі Шегині.

Джерело: ухвала суду від 10 вересня 2021 року.

Підозрювану відпустили під особисте зобов’язання на 2 місяці. Натомість прокурор просив для неї домашній арешт у нічну пору доби, але суд обрав м’якший запобіжний захід через певні обставини, зокрема, вона доглядає онука. Також суд арештував земельну ділянку інспекторки, оскільки на момент слідства вона може її продати, адже інкримінована стаття передбачає конфіскацію майна.

На початку вересня цього року до суду надійшов обвинувальний акт по цій справі. Повідомлення про підозру інспекторці Путрі вручили ще навесні 2021 року. За цим кримінальним провадженням вона проходить єдиною підозрюваною.

Наразі їй інкримінують ч. 3 ст. 368 (прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою). Їй загрожує позбавлення волі від п`яти до десяти років з унеможливленням праці на державних посадах та 3 роки, та з конфіскацією майна.

На посаді інспектора Галицької митниці Мар’яна Путря працює з 2018 року. У щорічній декларації за 2020 рік вона вказала власну заробітну плату розміром 246 тис. грн, та пенсійні виплати – 38 тис. грн свої і 48 тис. грн – чоловіка. Також у власності жінки перебуває земельна ділянка в с. Шегині, а в її чоловіка три квартири, одна з них знаходиться у Львові та була набута за понад 1 млн грн у 2020 році.

Натомість згідно декларації чоловік інспекторки є непрацюючим пенсіонером, хоча у 2019 році отримав 58 тис. грн доходу від відчуження нерухомого майна. Ще у декларації за 2019 рік інспекторка також вказала власні кошти на суму близько до півмільйона гривень.