АМКУ визнав змовницями сестер-готельєрок з Рогатина 

15 Вересня 2021

Рогатин. Фото: Рогатинська міська рада

Західне міжобласне територіальне відділення Антимонопольного комітету України визнало тендерними змовницями підприємиць Уляну Країнську та Ганну Салій. При цьому штраф отримала лише друга учасниця – 81 тис. грн.

Джерело: рішення від 9 вересня 2021 року.

У рішенні АМКУ, зокрема, йдеться про розпил конкурентками 766-тисячного тендеру на харчування Черченського обласного навчально-реабілітаційного центру в Івано-Франківській області. Вперше про пов’язаність між підприємицями написала редакція «Наші гроші. Львів» в квітні 2019 року.

Ми з’ясували, що Уляна Країнська та Ганна Салій є рідними сестрами. Згідно з ЗУ «Про публічні закупівлі», сестри є пов’язаними особами і не можуть брати участі на одних торгах. Тендерний комітет був зобов’язаний відхилити їхні пропозиції, однак не зробив цього.

Водночас конкуренти були пов’язані не тільки родинними зв’язками. Раніше вони були прописані за однією адресою в місті Рогатин, також вели спільний готельний бізнес – управляли міні-готелем «Садиба мрій» в Рогатинському районі. За поданими в документах телефонами в обох підприємиць можна було замовити номер в готелі. Окрім того, сестри подавали на торги дуже схожі документи − з однаковими помилками та дефектами друку. Усі свої довідки вони завантажили на портал з різницею у пів години.

Після публікації наші партнери із «Центру громадського моніторингу і досліджень» звернулись до АМКУ. Там виявили, що конкурентки користувалися спільними ІР-адресами. Однак оштрафувати на 81 тис. грн вдалося лише Ганну Салій. Її конкурентка Уляна Країнська припинила підприємницьку діяльність в липні цього року. Змовницям заборонено брати участь у відкритих торгах протягом трьох років.

За даними проєкту Clarity, ще цього року, до свого припинення, Уляна Країнська отримала замовлення на харчування футбольного клубу «Карпати» (Галич) вартістю 49 тис. грн. Натомість її оштрафована сестра Ганна Салій цьогоріч не підписала жодного договору з бюджетними установами.