Через «помилку» депутатів на промисловій території з’являться багатоповерхівки

10 Вересня 2021

Проєкт житлового комплексу на вул. Володимира Навроцького, 4 (візуалізація забудовника)

Виконавчий комітет Львівської міської ради сьогодні, 10 вересня, затвердив містобудівні умови та обмеження для ТОВ «Компанія БІМ-1» на будівництво житлового комплексу на вул. Володимира Навроцького, 4 у Львові.

Майбутні багатоповерхівки будуть розташовані навпроти житлового комплексу «Avalon Zelena Street», що на вул. Зеленій, 204. Тут збудують п’ять частин житла. Найвищі дві секції матимуть по 32,5 та 30,7 метрів висоти – тобто дев’ятиповерхівки. Ще дві будівлі будуть 25,5 метрів висоти – сім поверхів, а один житловий будинок матиме 23,5 метрів – шість поверхів. У двох секціях також добудують дві будівлі по 11,4 та 11,5 метрів, тобто на два поверхи.

Згідно з містобудівним розрахунком, тут буде 217 квартир, а загальна їхня площа становитиме 11,4 тис м2 . Натомість для громадських, комерційних приміщень тут передбачили 2,6 тис м2.

Проєкт житлового комплексу на вул. Володимира Навроцького, 4 (візуалізація забудовника)

На сьогоднішньому засіданні виконкому головний архітектор Львова Антон Коломєйцев зазначив, що забудовник віддасть 1 тис. м2 на дошкільний навчальний заклад. Однак у міськраді не визначилися – буде він комунальним чи приватним. Ще частину приміщень, за словами мера Львова Андрія Садового, місто викупить для освітніх потреб.

З промисловості в житло

Житловий комплекс будуватимуть на орендованій ділянці площею 0,9 га. Спочатку «Компанія БІМ-1» користувалася нею для промислових потреб. Однак в травні цього року депутати Львівської міської ради змінили її цільове призначення. «За» проголосували представники від «Європейської солідарності», «Варти», «Голосу» і «Свободи». Тепер земля вже не промислова, а призначена для будівництва та обслуговування житлового будинку з торгово-розважальною та ринковою інфраструктурою.

Але сьогодні міський голова Львова Андрій Садовий пошкодував про це рішення міської ради.

«Першу помилку зробили, коли на сесії дозволили змінити цільове призначення. Це абсурд, не можна таке робити, для нас важливе виробництво», − зазначив він.

На це «свободівець» секретар Львівської міськради Маркіян Лопачак сказав, що причина в детальному плані території, який дозволив тут житло, але він не буде нагадувати, хто за нього голосував.

Проєкт житлового комплексу на вул. Володимира Навроцького, 4 (візуалізація забудовника)

Під час цього обговорення Лопачак посперичався із депутаткою Львівської міськради від «Самопомочі» Вікторією Довжик, яка відстоювала інтереси власника іншої великої ділянки в цьому районі, якому без його погодження промислову ділянку змінили на житлову. До речі, міський голова зауважив, що цьому підприємцеві допоможуть оформити документи належним чином.

Як з’ясували «Наші гроші. Львів», промислову ділянку «Компанії БІМ-1» віднесли до житлової та громадської зон, згідно зі змінами до детального плану території, які погодили у вересні 2020 року, «за» ці зміни проголосувала і Вікторія Довжик.

Позиція містобудівної ради

Сам ж проєкт житлового комплексу не одразу погодила й архітектурно-містобудівна рада при управлінні архітектури та урбаністики Львівської міськради в липні цього року. Спочатку його не підтримали через низку зауважень. Наприклад, члени містобудівної ради розкритикували зависоку щільність забудови та відсутність інфраструктури. Також забудовникові порадили звірити висоту будівель, житла та громадських функцій відповідно до детального плану території.

Під час другого розгляду проєкту співвідношення житла та громадських площ не змінили. Представник забудовника зазначив, що в двоповерховій комерційній будівлі облаштують дитячу кімнату неповного дня для дітей дошкільного віку. А на території зроблять великий спортивний майданчик.

Про забудовника

Власниками «Компанія БІМ-1» у рівних долях є львів’яни Юрій Бойко та Юрій Стадник. Останній був бізнес-партнером екс-депутата ЛМР від «Свободи» Андрія Карбовника в низці підприємств. Зокрема вони були засновниками ТОВ «Стакар Девелопмент», яке придбало завод на вул. Старознесенській. Тепер тут розташований креативний простір «!FESTrepublic», який контролюють Андрій Худо, Дмитро Герасімов і Юрій Назарук.

 

Матеріал підготовлено за підтримки Інтерньюс Нетворк в рамках проєкту «Виробництво та популяризація журналістських розслідувань у Західній Україні». Матеріал відображає позицію редакції і не обов’язково відображає позицію Інтерньюс Нетворк.